Sellised vanemad ei tarvitse olla lapse vastu ükskõiksed, küllap nad isegi armastavad teda, aga nad on oma töömullis nii sees, et ei jätku aega ega jõudu mõelda selle üle, mis elus tegelikult tähtis on.
Tööl ollakse rohkem
Paljudes psühholoogiaraamatutes on juhitud tähelepanu vastuolule, et peame elus oluliseks ühtesid asju, kuid kulutame suure osa ajast hoopis teistele. Kui vanematelt küsida, kumb on neile tähtsam, kas töö või lapsed, vastab enamik kõhklemata, et lapsed. Tööl ollakse aga rohkem aega. Neid mänge, mida laps tahab vanematega koos mängida, tuleb mängida siis, kui ta on laps, neid ei saa lükata kaugesse tulevikku.
On juhtunud, et psühholoogi juurde tuleb naise pealekäimisel ka mees, sest nende lapsel on koolis probleeme kas õppimise või käitumisega. Isa usub, et tema on omalt poolt teinud piisavalt, et tagada perele materiaalses mõttes hea elu, ning peab oma teismelist tütart või poega tänamatuks, et too oma kohustust hästi õppida ei täida. Suurel osal tööle pühendunud vanemaist on siiski süümepiinad, et nad liiga vähe lastega koos aega veedavad. Süütunne ei aita aga kedagi, kui elukorralduses muudatusi ei tehta.
Vana tõde on, et vanemate tähelepanu pälvimiseks teevad lapsed kas või pahandust, peaasi et neid märgataks. Kui kodus tähelepanu ja tunnustust ei jagu, otsib laps kaaslasteks teisi sama saatusega lapsi, kes ilmutavad teinekord rohkem mõistmist, kuna kogevad oma kodus sama.