Kuidas sel puhul kindel olla, et vähemalt Läänes avaldatu on tõene? Paradoksaalselt jääb alles ainult usaldus ja aeg, mis tõde setitab. Norra portaalis AldriMer avaldatud väidetavalt KAPO poolt edastatud info on üks neist ummikseisudest, mis paneb selle usalduse proovile. Väliselt tundub ju kõik väga lihtne. Riik ainult kinnitagu või lükaku ümber seda, mis on olnud kaitstud eelnevalt kui NATO tasemega saladus. Paraku ei ole see lihtne. Esiteks, tuleks kõigepealt tegeleda allikdokumendi autentimisega ja seal edasi me ju teame, et tegelikult tekitab mingi juba avaldatud info lühike eitus alati tunde, et riik tahab midagi varjata. Kui aga hakata pikemalt seletama, siis tuleb kõigepealt arvestada, et tegemist ei ole Eesti saladusega. Tegemist on NATO saladusega, mille seletamine eeldab rahvusvahelise salastatud teabe koostamise ja ringluse kirjeldamist. Ehk siis tegelik saladus ei ole mitte see, kas Kroonlinnast Kaliningradi sõitvad sõjalaevad uurivad meie rannikut või kas vene eriteenistused on värvanud ka Eestist endale kaastöölisi. Tegelik saladus on see, kuidas Eesti vahetab muu maailmaga oma julgeoleku informatsiooni, mis paljastuks läbi selle, kuidas Eesti kommenteerib NATO saladust.
Suur kahvel seisneb nüüd küsimuses, kumb on tähtsam, kas täita NATO vastuluure reegleid või anda Eesti avalikkusele paar lisadetaili KAPO aastaraamatu leheküljele 18, kus räägitakse, mida seni Venemaa kasuks luuranud mehed Eestis on teinud.
Norra portaali AldriMeriga on veidi sarnane lugu, nagu see juhtus, mis juhtus Lännen Mediaga. Täna me ei oska veel seletada, miks kõrvuti tõese informatsiooniga on sinna sattunud ka infomüra ja sodi. Ideaalses maailmas usaldab kodanik organisatsiooni, kes peaks talle teada andma ohtudest, aga olukorras, kus maailmas on palju infomüra, hakkab kodanik paratamatult kahtlema. See on arusaadav. Kurvaks aga teeb see, et infomüra ilmselt lähimal aastal ilmselt kasvab, sest maailmapoliitika panused lähevad neetult suuremaks.