Mida on head selles, kui kohtute senise arusaama kohaselt firma rahatuks tegemisel osalenud poliitikud kõike eitavad? Ja hiljem, vastuvaidlematute asjaolude ilmnemisel tasapisi oma seisukohti korrigeerima on asunud.
Faktid, millest tuleb kirjutada
Kaarelson eksitab, kui kirjutab: «Kui lugu kirjutama asudes on jäetud «üle kuulamata» peaosalised või kui tõendeid ei ole, on ainult mingid kõhklused ja kahtlused, siis millest see lugu üldse räägib? Tänases maailmas tekib paratamatult paralleel pigem propagandaga, mille eesmärk ei ole valgustada tõde, vaid lasta asjadel paista teatud valguses.»
See on väide on pahatahtlik, sest selle loo peategelased Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus on saanud Postimehes enda seisukohtade selgitamiseks mitu lehekülge pinda. Seda ei ole proportsionaalsuse mõttes üldse vähe.
Asju võib näha mitmeti, kuid Eesti Vabariigi justiitssüsteem on Autorollos toimunut käsitlenud siiani kriminaalkuriteona ja saatnud süüdistuse kohtusse. Me ei tea, kas see arvamus jääb kohtus kehtima, kuid see on fakt, millest tuleb kirjutada.
Erinevalt Kaarelsonist ei näe Postimees võimalust, kuidas serveerida Autorollo varatuks tegemist avalikkusele millegi peaaegu lubatu või piiripealsena. See ei ole eeskuju mitte kuskilt otsast.
Kui ajakirjanduse õigustatud teemakäsitlus pälvib kriitikat ja teemapüstituse ajakirjanduse vastutusest, siis millist ajakirjandust presidendi lähikondne Eestisse sooviks? Kas me peaks olema aupaklikumad seetõttu, et selle skandaali ühest peategelasest pidi saama Eesti esimene naispeaminister? Meie arusaam eetikast ja riigimehelikkusest ei ole läbiräägitav.
P. S. Kui välispoliitika ekspert soovib, on Postimees valmis kaks siiani kehtivat kohtuotsust talle tutvumiseks Kadrioru lossi toimetama.