R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1914. aastal: jäämäed Peipsi rannal

Postimees
Postimees 1914. aastal: jäämäed Peipsi rannal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peipsi jää.
Peipsi jää. Foto: Risto Mets

Pühapäeva öösine tuul vastu esmaspäeva päästis Peipsi jää liikuma: Vali põhja-õhtu tuul ajas suured, kõrged jäämäed Pedaspää küla alla randa; paiguti on ka küla majade vahele kaldale suured jääkuhjad üles aetud.

Õnneks ei teinud jää ega tuul seekord majadele kahju, nagu see hiljuti Nina-külas juhtus: selle eest on aga paljudel kalameestel püügiriistad ja elusad kalad kümnete puudade kaupa jäämurru alla maetud ja ühes liikuva jääga edasi viidud. Kalapüüdjatele kahju ei ole mitte väikene. Ka Piirisaares on suured jäämäed üles kuhjatud, natuke veel vaja, siis oleks Piirisaare rahva «rõõmuhallik» – kõrts – liikuvast jäämurrust ümber lükatud. Kolmapäeval 19. märtsil oli Emajõe suus, Praagal, jõel jää juba sedavõrd nõrk ja purunenud, et jalakäijad enam üle ei pääsenud. Kuna Läänsijõe suuni on Emajõgi jääst puhas; neljapäeval või reedel oodatakse «Hansat» Praagale.

21.03.1914

Märksõnad
Tagasi üles