«Tüdrukud toituvad tervislikumalt, samas poisid on kehaliselt aktiivsemad, kuid kalduvad enam riskikäitumisele. Pere halvem majanduslik olukord seostub nooruki halvema tervise ning üldise heaoluga,» oli üks TAI teadur murelik. Aga selle eest makstaksegi TAI töötajatele palka, et nad peaksid lakkamatut võitlust kohutavateks pahedeks peetavate eluviiside vastu. Loodetavasti võtavad nad varsti käsile ka emad, kes lastele ei anna kotlette ja kompotti, vaid lubavad neil süüa ainult toortoitu.
Noored seda veel ehk ei tea, et liiga suur sõprus alkoholiga võib lõppeda poe taga põõsas ja matustega enne 50. sünnipäeva ning seda, et samuti kaob su ümbert enamik lähedasi ja sõpru. Naised aitavad enamasti meeleldi hulkuvaid kasse ja lombakaid koeri, kuid joodik peab üldjuhul omal jõul pudelist välja ronima. Jõulude ajal küll antakse neile kirikus võileibu, kohvi ja keeksi ning tuuakse lapsed laulma, aga suurema osa ajast ei raatsita isegi taarakotti prügikasti kõrvale jätta.
Pole mõtet pattu salata, isegi olen nii halbadel kui headel aegadel klaasi komistanud, kuid õnneks ikka endale vastikuks muutunud, õppust võtnud ja ree peal püsinud. Ometigi näen ümberringi palju endavanuseid sõpru ja tuttavaid, kes ei viitsi, ei taha, ei suuda elukombeid muuta, vaid on leppinud sellega, et ükskord tuleb seltsimees Surm, hõikab proosit ja ongi siitilmast minek. Kiskus liiga pateetiliseks, aga ilustamata öeldes võiks tõdeda, et raevuka karskuse ja paduparmluse vahele jääb suur osa inimesi, kes oskavad trimbata ja elust rõõmu tunda.