Nädal tagasi juhtunud õnnetuse valguses mõistsin, kuidas mul on vedanud. Mitte, et ma seda varem ei teadnud. Kuid niivõrd võimsa meeldetuletuse järel omandab see erilise väärtuse. Tänan toe eest, kallis perekond, sõbrad, tuttavad ja head inimesed. Tänan neid, kes meile tänaval appi tulid, kui seda vajasime. Kodanikujulgust oli kõikides nendes inimestes, kes keerulise eluga inimeste tegudele vahele astusid. Meie suur tänu kuulub ka kiirabile ja politseile. Olen uhke, et elan riigis, kus julgetakse vastutust võtta. Politsei on seda teinud, nad soovivad saada paremaks ning see on oluline.
Kuidas saaksime aidata unarusse jäetud lapsi?
Mind on esile tõstetud, kui millegi erakordse kordasaatjat, samas isiklikult ma seda ei tunne. Käitusin nii, nagu teen seda alati ning tean, et nii käituvad ka minu sõbrad, tuttavad ja perekond. Kuid oleksin võinud käituda ka teisiti, nii nagu käitus vastaspool. Me oleme need, kelleks meid on kasvatus, kogetud armastus, haridus ning elukogemus vorminud. Probleemide algallikat otsides peaksime oma pilgud just sinna suunama. Kurb on mõelda, mida need noored on pidanud läbi elama. Me ei saa muuta olnut, kuid saame mõjutada tulevikku. Mõelgem korraks oma tutvusringkonna peale - kas seal on perekondi, lapsi, kes võiksid vajada abi, et kümne aasta pärast ei oleks nemad politsei tööandjad?
Mida saaks teha riik? Eesmärgiks ei peaks olema inimeste kvantiteet, vaid kvaliteet. Alustades algusest, siis riik peaks tegema kõik, et toetada laste arengut sünnist kuni täiskasvanuks saamiseni, väärtustades (mitte ainult sõnades) kõiki inimesi, keda laps oma teel kohtab. Õpetajaid lasteaedades, õpetajaid koolides, treenereid, huvialaringi õpetajaid, psühholooge – täielik nimekiri tuleks pikk. Need inimesed on ühiskonna eeskujud, laste eeskujud, keda neil võib hädasti vaja olla, kui kodus eeskujusid napib. Lasteaiad, huvialaringid, trennid peaksid olema kõikidele perekondadele kättesaadavad.