R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Naeratav härra Gaas

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Ain Hanschmidt
Ain Hanschmidt Foto: Liis Treimann

Ain Hanschmidt (54) kuldas oma naeratusega üle Eesti gaasituru liidri Eesti Gaasi. Kui Tallinkist Läänemere edukaima laevafirma arendanud Infortar  Eesti gaasituru valitseja oma kätte võttis, kõlas kahtlevaid hääli.

Venemaalt pärit maagaas taandub lausa seitsmepenikoormasaabastega kohaliku taastuvenergia ees ja raske on uskuda, et keegi suudab asjade käiku muuta. Sellegipoolest tõotab Eesti Gaasi ostmine edu, sest tootlus, mille konkurentsiamet taristufirmale garanteerib, on küll väike, kuid praegustest pangaintressidest igal juhul suurem. Niimoodi osutub isegi uute gaasivõrkude ehitamine ja konkurentidele kuuluvate äraostmine mõttekaks. Maailma majandus seisab nõrkadel jalgadel, mistõttu olnuks riskantsem viia raha mõnda näiliselt edukamasse välismaa ärisse.

Mõte, et Eesti oma ärimehed on nii palju kosunud, et suudavad meile olulisi ettevõtteid ise üle võtta, paneb mindki Hanschmidti kombel naeratama.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles