Okupatsioonide muuseumis on jäädvustatud kümnete aastate jooksul toime pandud inimsusevastased kuriteod. Nende kuritegude lugematud ohvrid väärivad tingimusteta respekti. Seega ei peaks muuseum kujunema selleks paigaks, kuhu noored tulevad mõnusalt aega veetma.
Muuseumi nime muutmise soov on mõistetav, lühemat nime on samale muuseumile otsitud ka varem ning sõna «vabamu» on iseenesest ilus. Kuid muuseumi nimetus peab esmajoones edastama sisu – okupatsioonide kuritegelikkust ja vabadusvõitlust.
Tänapäeval on mitmel pool levimas arusaam, nagu ei tohiks noori jubedate sündmustega traumeerida. See on silmakirjalik, kuivõrd keegi pole tõsiselt mures, et noori maast madalast harjutatakse ja lõpuks tuimestatakse vägivalla ja tapmise propageerimisega nii uudistes kui filmides ja internetis.
Lähimineviku uskumatute koleduste teadvustamine on pigem vaktsiin, mis motiveerib kodanikke vabaduse ja inimväärikuse eest päev-päevalt seisma ning vajaduse korral seda kaitsma.
Lähimineviku uskumatute koleduste teadvustamine on pigem vaktsiin, mis motiveerib kodanikke vabaduse ja inimväärikuse eest päev-päevalt seisma ning vajaduse korral seda kaitsma. Vabadus pole enesestmõistetav ega mugav võimalus teha kõike, mis meeldib, tundmata vastutust selle säilitamise eest. Fookuse kõrvalejuhtimine vabaduse hapruselt tekitab illusoorse kindlustunde, mis suurendab vabaduse kaotamise riski.
Muide, holokaustimuuseumid kogu maailmas ei ole oma nime muutnud ega kavatsegi seda teha. Washingtonis on holokaustimuuseumi külastamine kooliprogrammi osa, muuseumis näidatakse mineviku traagilisi sündmusi just nii jubedatena, nagu need aset leidsid.