Eesmärk on hoida terrorismioht madal
Siseriiklikult koordineerib terrorismivastase võitluse valdkonda siseministeerium. Sisejulgeolekupoliitika asekantsler juhib terrorismivastase võitluse nõukogu, mis koondab juhtivametnikke erinevatest ministeeriumitest ja ametiasutustest – politsei- ja piirivalveametist, välisministeeriumist, justiitsministeeriumist, kaitsepolitseiametist, maksu- ja tolliametist ja kaitseväest. Nõukogu ülevaateid ja ettepanekuid on toetanud valitsuse julgeolekukomisjon.
Valitsuse poolt 2013. aastal vastu võetud terrorismivastase võitluse põhialused on praeguseks üle viidud riigi siseturvalisuse arengukavasse (STAK). Eesti terrorismivastase võitluse üldeesmärgiks on jätkuvalt kaitsta Eesti inimeste turvalisust ja riigi julgeolekut ennetada ja tõkestada terrorismi, selle rahastamist või muul viisil toetamist. Uuenduslikult käsitletakse arengukavas siseturvalisust olulise osana riigikaitsest ning terrorismivastaste meetmete rakendamisse on lisaks julgeoleku- ja korrakaitseasutuste kaasatud terve rida muid ametiasutusi ja organisatsioone, kes moodustavad nii siseriikliku kui ka rahvusvahelise võrgustiku.
Arengukava meetmed ei ole seotud ainuüksi terrorismiga. Näiteks on osad radikaliseerumist ennetavad tegevused seotud haridusega ja elanikkonna psühholoogilise kaitsega ning uusi meetmeid on kavandatud näiteks lennunduses ja piirivalves, kuna toetame jätkuvalt kodanike vaba liikumist Schengeni piirisüsteemis.
Ühised väärtused ja ühtekuuluvustunne on Euroopa Liidu olulised alustalad ning ühenduses on asutud jõulisemalt koordineerima ja kontrollima terrorismivastaste meetmete ühtlasemat rakendamist liikmesriikides.
Eesti allkirjastas möödunud aastal Euroopa Nõukogu konventsiooni lisaprotokolli terrorismi ennetamiseks ja jätkuvalt on oluline ÜRO julgeoleku nõukogu resolutsiooni 2178 alusel (2014) terrorismist tulenevate julgeolekuohtude ennetamiseks vajalike meetmete rakendamine.
Euroopa Liidu siseministrite tasemel on lepitud kokku terrorismivastase võitluse prioriteetides, milleks on piiriülene koostöö ja infovahetus, piiride turvalisus, radikaliseerumise ennetamine ja tõkestamine, ning terrorismi rahastamise ja muu toetamise tõkestamine.