Linnavanemad on oma võsukesega koos väga palju aega ka väljaspool kodu: iga päev õues kolm-neli tundi, mis jaguneb vajalike ja valikuliste askelduste vahel. Jan Gehl on jaotanud need kolme kategooriasse: (häda)vajalik, valikuline ja sotsiaalne tegevus. Kõik vajalik tuleb ilmaoludest või halvast enesetundest olenemata ikkagi ära teha: näiteks töö, poeskäimine jms. Valikuline tegevus oleneb meeleolust ja ka ilmast: selle alla mahuvad näiteks jalutuskäik, pingil istumine, poodlemine. Sotsiaalne tegevus sõltub kokkupuutest teiste inimestega ja see võib olla nii ette planeeritud kui ka juhuslik ning toimuda üheaegselt vajaliku ja valikulise tegevusega.
Eestis peavad imikuga jalutamist lapsevanemad pigem vajalikuks tegevuseks. Teadmine, et laps peab saama iga päev värskes õhus olla, on nii juurdunud, et vankrit lükatakse igasuguse ilmaga. Siiski ei kulu see 3-4 tundi päevas lapsevanematel ainult vajalikule tegevusele, vaid üha enam lisandub valikulist ja sotsiaalset. Linnakeskkond valitakse sihilikult selleks, et oleks rohkelt valikulist tegevust ja tekiks sotsiaalseid kokkupuutepunkte: lapsevanemad lähevad kohvikusse, muuseumisse või poodidesse, jalutavad mööda tänavaid, et peatuda vaateakende ees, eriti kui seal ka midagi lapsele huvitavat leidub. Kodulähedased tänavad jalutatakse vanemapuhkuse kuudega risti ja põiki läbi, kodupiirkonna iga nüanss saab tuttavaks ja isegi armsaks.
Johanna Liliuse uuringu kohaselt kinnitasid paljud lapsevanemad, et see oli väga tänuväärne aeg oma piirkonna tundma õppimiseks ning et nad kiindusid sellesse väga. Mainiti sedagi, et nad tutvusid rohkem oma piirkonna inimestega, eelkõige muidugi teiste lastevanematega, üha rohkem osati väärtustada mitmekesist ja huvitavat arhitektuuri ning maastikuarhitektuuri, mille vaatlemisele nad enne nii palju rõhku polnud pannud. Linnamelu lähedus oli vanematele oluline ka paarisuhte hoidmiseks ja isikliku aja veetmiseks: vanematel oli lihtsam kontserdile või restorani minna või ühel vanemal korraks saadud vaba aega oma soovi kohaselt ära kasutada. Muuseas, isadele on kontakti kaotamine endise eluga kõige suurem vanemapuhkuse hirm. Mehed on selles mõttes sotsiaalsemad kui naised: nad käivad rohkem käruga kolleegide ja sõpradega kohtumas, laste huviringides, kus saab teiste vanematega suhelda, ja nii koos kui ka ilma lasteta sportimas. Emad naudivad oma vabadel hetkedel pigem rahu ja vaikust, näiteks ilusalongis või kohvikus ajakirja lugedes.