Keskerakonna vürstiriigi peale on liigagi palju trükimusta ja eetriaega kulutatud, et oleks patt seda edasi teha. Vaid nii palju, et Toobal – Laasi tandemi parteiline karjäär lõpetati kohtuotsusega siiski ära. Kuid ärgu muretsegu – küll nad tagasi võetakse, omasid ei jäeta, nagu Yana Toom kongressil deklameeris. Vürst Savisaar on kolinud oma trooniga Tallinna Raekojast Hundisilmale ning laseme tal seal rahulikult enne lähenevaid võitlusi jõudu koguda.
Püüame aru saada elust Olümpia-vürstiriigis
Tähelepanu keskmesse jõuab aeg-ajalt üks kummaline vürstiriik, nimega Eesti Olümpiakomitee. Selle toimemehhanismidest on normaalsel inimesel ikka väga raske aru saada. Kes selle on kokku pannud, mida seal tehakse, kes seda juhib, ja kust ning kuidas nad üldse raha saavad – no mitte ei taipa. Sõna olümpia viitab antiikspordile ja loorberipärgadele, kuid aetakse seal Tallinna Sadama laevandusäri või majandusministeeriumi asju – mine võta kinni.
Olümpiakomitee vürst Neinar Seli, kes vangitornist küll pääses, kuid kuulutati kriminaalkurjategijaks, ilmus peale väsitavat puhkust jälle pildile. Tõe huvides peab mainima, et otseselt pildile jäämisest ta ettenägelikult tervislikel põhjustel hoidus, kuna ei tahtnud mõjutada avalikku arvamust.
Mäletame, et peale kohtus süüdimõistmist ei tahtnud Seli mitte kuidagi vürsti troonist loobuda, väites, et Rio olümpiamängude ettevalmistus on vaja lõpule viia. Nii ta puhkaski hulga aega Ameerikas loorberitel, et aklimatiseeruda lähenevaks spordi pidupäevaks.
Paraku, koju naastes selgus, et Riost tuleb siiski suu puhtaks pühkida. Selil leidus endast targemaid nõuandjaid, soovitades edastada sõnum: kõige õigem samm oleks EOK presidendi ametist taanduda. Tänu võlusõnale «oleks» («on» asemel) õnnestus vürst Selil potsatada veel kolmeks kuuks enda kümne küünega kinni hoitavale troonile – vastu tulles EOK Täitevkomitee palvele (umbes nii: hea Neinar, jää meiega, oled asendamatu!).