«Seega,» lausus president, «kui poliitikud solvavad moslemeid, kui mošees vägivallatsetakse, kui mõnda last narritakse, ei muuda see meie elu turvalisemaks. Me ei ütle, et see on nagu on. See on lihtsalt vale. See kahandab meid maailma silmis. See teeb meie eesmärkide saavutamise raskemaks. Ja see reedab, kes me riigina oleme.»
Iroonilisel viisil asetub see lisaks demokraatide retoorikale samale joonele ka eelmise vabariiklasest riigipea George W. Bushi avalike seisukohavõttudega. Kohe pärast 2001. aasta 11. septembri rünnakuid nägi Bush oma kõnedes ja seisukohtades kõvasti vaeva, et märgistada ründajaid USA-vastaste terroristidena, mitte aga taunid üldisemalt kuidagi religiooni. Kriisiaja presidendina asus Bush liidrirolli, märkides korduvalt, et riigile lojaalsed ameeriklased on ameeriklased, olenemata nende usust.
Samamoodi nägi Obama oma kõnes vaeva, et markeerida terroristid äärmusgrupina: «Nii Al-Qaeda kui ka ISIS on meie rahvale otsene oht. Tänapäeva maailmas suudab käputäis terroriste, kelle jaoks ei ole inimelul – ka mitte nende enda omal – mingit väärtust, suurt kahju teha.»
«Minevikus on Ameerika hirmud ületanud ja pannud muutused enda heaks tööle, olles ennast rohkematele ja rohkematele inimestele avanud,» ütles president. Seegi on selge viide, et just Trumpi kampaania mängib nostalgia- ja hirmunootidel, mis on Obama arvates 21. sajandil ebasobivad.
Veelgi enam, vastupidine suhtumine toob kasu terroristidele ning kindlasti ei ähvarda need «moondunud hinged» USA rahvuslikku julgeolekut: «Aga kui me keskendume ISISe hävitamisele, toetavad ülepingutatud väited, et see on kolmas maailmasõda, neid. Võitlejate massid veoautodes ja moondunud hinged, kes peavad oma salaplaane korterites ja garaažides, on suur oht tsiviilelanikkonnale ja nad tuleb peatada. Aga nad ei ohusta meie rahvuslikku eksistentsi. See on lugu, mida ISIS tahab rääkida. See on nende värbamispropaganda. Me ei pea neid suuremaks rääkima, et näidata, kui tõsiselt me asju võtame. Ka ei tohi me eemale tõugata oma olulisi liitlasi, korrates valet, et ISIS esindab ühte maailma suurematest usunditest. Me peame neid nimetama selleks, kes nad on – tapjad ja fanaatikud, kes tuleb välja juurida, üles otsida ja hävitada.»