Pole siiski kahtlust, et öise alkoholimüügi piiramine Bermuda kolmnurgas on mõistlik ning vajalik, sest sealne äritegevus toodab kuritegevust ja kahjumit. Bermuda kolmnurgas paikneb väga väikesel maa-alal arvukalt baare ja toitlustusasutusi, mille põhitegevus on alkohoolsete jookide serveerimine öisel ajal. Tihti ei taha ärimehed vastutada sellisest tegevusest põhjustatud probleemide eest lähiümbruses, kuigi alkoholi öine müük suurendab oluliselt piirkonna kuritegevust.
Aastas üle 400 õigusrikkumise
Toon võrdluseks Norras kaheksateistkümnes linnas läbi viidud uuringu tulemused, mille järgi kaasneb alkoholi müügikohtade lahtiolekuaja pikenemisega ühe tunni võrra vägivallaga seotud kuritegevuse kasv 16%. Ei ole põhjust arvata, et Norras tehtud uuring Bermuda kolmnurgas ei kehti. Kehtib küll.
Kui Norra uuringu tulemusele lisada veel Bermuda kolmnurga võimendav efekt, mis seisneb baaride ülitihedast paiknemisest tingitud probleemsete pidutsejate koondumises väikesele maa-alale, on selge, miks on sellest paigast kujunenud üks kõige kuritegelikum piirkond Eestis. Politsei andmetel registreeriti ajavahemikul 1.01.2014 kuni 28.02.2015 ettekirjutuse saanud baarides ja toitlustusasutustes ning nende lähiümbruses 499 õigusrikkumist. Kusjuures tegelikult jääb suur osa toimepandud õigusrikkumistest eri põhjustel hoopis registreerimata.
Kuritegelik on see, et mitmed ettekirjutuse saanud ärimehed tegutsevad eluhoonetes, kus paiknevad kodud. Need mitmesaja-aastased majad ei ole ehitatud tantsusaaliks, diskoteegiks ega ööklubiks. Samas ei ole neid ka muinsuskaitselistel põhjustel lubatud ega võimalik helikindlamaks ümber ehitada.
Alkohol ei ole tavaline kaup
Seetõttu ei peaks olema lubatud ärimeestel, kes ehitisregistri andmetel tegutsevad ruumides, mille kasutamise otstarbeks on söökla, restoran või baar, faktiliselt pidada seal tantsusaali, diskoteeki või ööklubi, kus alkoholi serveerimise teenusele lisandub veel ka kõva muusikatümps.