Jah, teatud puhkudel võetakse arvesse elanikkonna suurust ehk siis potentsiaalse auditooriumi suurust, aga selleks, et telepilt Riost Tallinna saata, peame tegema täpselt sama suure kulutuse kui soomlased.
Seda siis pisut taustaks.
Ja mis veel eelarve selgusesse puutub, siis enam läbipaistvamat organisatsiooni kui ERR, annab otsida. Iga meie pisemgi muudatus või probleem jõuab täies alastuses avalikkuseni, rääkimata meie eelarvetest, aastaaruannetest ja kõigist eelarvetaotlustest, mida oleme esitanud kultuuriministeeriumile, rahandusministeeriumile või riigikogule.
Nüüd konkreetsete küsimuste juurde.
650 000 kuluks selleks, et vähendada järgmisel aastal kõigile programmidele langevat kohustust katta ühiselt olümpia ja jalgpalli ülekannete kulud. Need kulud on järgmisel aastal vahemikus 1,3 kuni 1,4 miljonit eurot. 1,4 siis, kui toome Eestisse maksimaalselt kvaliteetse ja rikkaliku valiku olümpiaalade telepiltidest. 1,3 miljonit siis, kui kvaliteet ja valik on pisut tagasihoidlikum, aga vähemnõudlikule silmale ning spordigurmaanile jääb see vahe ehk märkamatuks.
On väga suur vahe, kas kogu see 1,3 või 1,4 miljonit võtta välja nendest saadetest ja ülekannetest, mida televaataja on harjunud nägema paaritul aastal, või võtta neist programmidest ainult 650 000 eurot ning paluda ülejäänud 650 000 osas katet riigieelarvest.
Siin muud saladust ega selgusetust polegi. Jah, tõsi on ka see, et isegi kui see raha jääb riigieelarvest saamata, tuleb olümpiat ja jalgpalli näidata, sest televaataja ja üldsus laiemalt ei lepiks sellega mingilgi tingimusel, et neid ülekandeid ei toimuks. Aga see oleks väga ülekohtune nende televaatajate suhtes, kes spordist ei huvitu ja tahaks ka muud programmi näha. Ja neid inimesi on sama palju kui spordihuvilisi.