Tõsi on see, et kanepi legaliseerimise teema puudutab peamiselt vaid selle teema diskussiooni jõudmise eest seisvat huvigruppi ning sellest ei saa ühiskondlikult suurt küsimust. Tõsi on ka see, et teemaga kaasa minnes aitab ajakirjandus kaudselt seda ka üleval hoida. Samamoodi on tõsi ka see, et me ei ole suutnud lahendada probleeme, mis käivad kaasas tubaka- ja alkoholipoliitikaga, ning uute sõltuvusprobleemidega tegelemiseks pole ei aega ega ka jaksu. Sellest kõigest ei järeldu aga, et kui teema on kord üles tõusnud, ei tohiks seda tasakaalustatult arutada.
Muidugi on ERRi juhtkonnal õigus, et kanep on Eestis seadusega keelatud. Siin on aga kaks detaili, mis ehk kahe silma vahele jäänud. Esiteks, keelatud on tarvitamine, mitte arutamine. Ja teiseks, kui lähtuda põhimõttest, et mitteseadusliku asja üle debateerida ei saa, kuidas saaks siis Eesti seadusloome areneda. Viimasest paarist aastastki võib tuua mitu näidet, kuidas avalik debatt on käinud asjade üle, mis pole seaduslikud. Iga kord ei vii need seadustamiseni. Aga iga kord on olnud õigus debatti pidada.
Siin on taas ilmselt see koht, kus tuleks ehk meelde tuletada sõnu, mille Evelyn Hall, raamatu «Voltaire’i sõbrad» autor, võttis kokku Voltaire’i reaktsiooni (ja mida hiljem on hakatud Voltaire’ile enda sõnadeks pidama): «Ma ei kiida heaks, mida te ütlete, aga ma kaitsen surmani teie õigust seda öelda.» Kuid oluline pole üksnes see reaktsioon, oluline on ka kontekst, kus see aset leidis.