Protestimarss lõppes sama kiiresti, kui oli alanud, ja ma leidsin end jälle tugitoolist. Miskipärast hõljus see õhus. Uurisin nutitahvlilt mingit portaali: «...eestlased ei räägi üldiselt kätega; nii mehed kui naised käivad tavaliselt tööl; pikka juttu, mis kuhugi ei näi jõudvat, peetakse aja raiskamiseks; ühised mees- ja naistuttavad võivad teineteist külla kutsuda.» Et see on eluabiõpik põgenikele, sain aru, aga viimane, arusaamatu lause tegi vihaseks.
Protestihoog realiseerub unes kiiresti ja ma leidsin end kusagilt mujalt. See võis olla München, aga ka suvaline küla Serbias. Kõikjal marssisid süngete inimeste leegionid, aga kuhu ja kust, see polnud teada.
Ootamatult ilmus rahva kohale õhus lendlev võitlusliku olekuga naine, Kalašnikovi automaat rihmaga üle õla ja napi T-särgi rinnal nimi: sõjakorrespondent Darja Aslamova. Lennates pidas ta loengut. «Imelik,» mõtlesin unes kohatult loogiliselt, «liikuv inimmass ei ole ju mingi auditoorium, üks kuuleb ühte, teine teist lauset, aga kes pildi päeva lõpuks kokku paneb?» Tuul kandis osa sõnu ka minu kõrvust minema, läbisegi kõlasid fraasid nagu «Sionistide kongress», «Vene tanke tervitatakse lilledega, sest varsti päästab Venemaa Euroopa», «Aafrika, see on tuleviku paradiis», «Aga kes tegelikult on põgenikelaviini liikuma pannud?», «Euroopa okupeerivad islamistid ja USA», «Suure rahvaste rändamise salajased sponsorid», «Sõda, see märgib sammuvat messiast».
Aga bassihääl kostis jälle selja tagant, olin uuesti tugitoolis, raadio mängis. Hääl ütles sügava etteheitega: «Mitte Darja, vaid Annuška! Annuška ostis juba päevalilleõli, ostis ja jõudis selle ka maha pillata. Nii et koosolek jääb ära.»