Teine suur Keskerakonna hitt oli hea näide demagoogiavõttest argumentum ad misericordiam (kahetsusest lähtuv argument ehk kui argumendi tõestuseks maalitakse hirmus hale pilt kannatajast või kannatajatest). Eks ka «Tegelikult tahtsid nad Edgarit tappa» sobitub sinna kategooriasse, aga ka näiteks Arvo Sarapuu sõnavõtt linnavalitsuse ees või Keskerakonna esimene skandaalijärgne pressiteade üritas vihjata, et halva tervisega inimese suhtes poleks nii ilus käituda.
See on hea strateegia ning sobib kindlasti kokku ka argumendiga, mille kohaselt on vale panna toime uurimistoiminguid opositsiooniliidri suhtes. Kokkuvõtlikult kõlab see argument: «Kõik on seaduse ees võrdsed, aga mõned on veel võrdsemad ning neid uurida ei tohi». Eestis kehtiva põhiseadusliku korra tuima näoga eitamine on taas stiilipuhas näide kvaliteetsest jamarokist.
Filmimaailmas toimub Oscari-gala, telemaailmas Emmy-gala ja muusikamaailmas Grammy-gala, nõnda võiks Eesti demagoogiaauhinnad ristida Edgari-galaks. Samas, ehk poleks sellisel üritusel mõtet, kui vanameister ise kõik kategooriad kinni paneks.
Aga mis saab siis, kui see ongi lõpp? Mis siis, kui ongi alanud Savisaare suure jamarokikarjääri viimane tuur? Meie oleme tema kui Eesti suurima rokkstaari publik. Meie reaktsioon temale ei ole küll samasugune nagu muusikas, st meis esile kutsutav energialaeng võrreldes näiteks Terminaatori kontserdiga pole mitte positiivne, vaid negatiivne. Aga laeng on ta sellegipoolest. Oi kuidas meile meeldib tema peale närvi minna.
Ma usun, et ajakirjandustoimetustes leidub inimesi, kes tahaks pärast Savisaare karjääri lõppu edasi liikuda ning mitte elada Eestis, kus üks suurkuju suudab tervet ühiskonda polariseerida ning demagoogiaga pidevalt normaalset arutelukultuuri tappa. Aga toimetused, kes üldjuhul tegutsevad eraettevõtetes, peavad silmas pidama ka seda, millist kontserti publik tahab ehk millele publik klõpsab.
Kas pärast Edgarit tuleb Eesti avaliku arutelu kultuuris uus ning nõudlikum ajajärk või kas juhul, kui ühiskond selleks ikkagi piisavalt küps ei ole, nõuab seesama ühiskond ise omale uue Edgari-laadse meediatoote, on huvitav näha.