Tõsi on aga ka see, et Facebooki kasutusest – olgu siis kas ajutiselt või päriselt – loobujaid iseloomustab rahvusvaheliste uuringute andmetel üks ühine omadus: neil kõigil on ka n-ö tavaelus piisavalt sotsiaalset kapitali, et virtuaalmina sotsiaalne suitsiid välja kanda. Enamikul tavakasutajatest seda luksust ei ole.
Vastupidi. Facebookist on saanud pea et asendamatu sotsiaalne liim, mille abil saab koos hoida suhteid ja võrgustikke ning koguda sotsiaalset, aga ka majanduslikku kapitali. Samas täidab Facebook paljude jaoks peamise uudiste- või meelelahutuskanali funktsiooni ja gruppidega liitudes või nende tegevusi laikides võimaldab tekitada aktiivse kodanikuühiskonna liikme tunnet.
Tundub, nagu oleks nutiseadmete ajastul meie deviisiks muutunud filmist «Mehed ei nuta» tuntuks saanud mõtteviis «Ma olen täiesti terve mees ja ma tahan seda kõike saada». Ainult et selle kultuslause tänapäevane versioon ei ole tegelikult soospetsiifiline, samuti tuleb sellele lisada veel üks oluline sõna – KOHE! Ma tahan KOHE vaadata, mitu laiki mu enekas saanud on! Mul on KOHE vaja, et kursakaaslane meie grupis kodust ülesannet täiendaks! Ma tahan KOHE viimaseid uudiseid lugeda! Mul on vaja, et ülemus KOHE mu privaatsõnumile vastaks!
Ütlesin, et selline käitumine on omane tervetele inimestele. Tegelikult siiski mitte. 2012. aastal lõid Bergeni Ülikooli teadlased Dr. Cecilie Andraesseni juhtimisel Facebooki-sõltuvuse skaala, mille abil on võimalik tuvastada neid Facebooki kasutajaid, kelle kasutust võib pidada juba patoloogiliseks.