Arvamustoimetajatega aru pidades kuulsin, et nad näevad ränka vaeva, et leida naisi, kes oleksid valmis erinevatel teemadel arvamust avaldama. Takistusi on mitmesuguseid. On tagasihoidlikke «mis arvaja mina nii väga ikka olen»-naisi, kes hakkavad arutlema, et sellest ja tollest teemast on juba nagu kirjutatud ja tema arvamus ilmselt polegi suurt midagi väärt. Teisest küljest on enesekindlaid ja end kehtestanud edukaid naisi, kes tunnevad, et neil pole seda lihtsalt vaja – nad on oma eluga rahul ja neil lihtsalt pole tarvis oma seisukohti ja vaateid leheveergudel esile tõsta.
Eespool kirjeldatut arvesse võttes saan sellest mõtteviisist mõneti ka aru: milleks tekitada oma ellu lisastressi sellega, et sind eelkõige su soo tõttu mõnitatakse või alavääristatakse?
Näib, et meie arvamuskülgede nägu on paraku ühiskondliku vastuvõtu ning suuresti ka naiste enesehinnangu või tõekspidamiste küsimus.
Oma rolli mängivad arvamuskülgede näo kujundamisel ka teemavaldkonnad, mis on parasjagu aktuaalsed. Seetõttu ei piisa lehele üksnes kvantitatiivselt otsa vaatamisest. Arvamustoimetaja tõi välja, et praegu on teravalt üleval julgeolekuküsimused, kuid naissoost julgeolekueksperte on oluliselt keerulisem leida ning saada arvamust avaldama kui meesoost asjatundjaid. Naised kipuvad arvamust avaldama küllaltki spetsiifilistes teemavaldkondades, samas kui mehed tunnevad, et võivad kaasa rääkida erisugustes küsimustes.
Arvamustoimetajad tunnistasid, et on soolise tasakaaluni jõudmisega niivõrd hädas, et kui mõni naine kirjutab nõrga artikli, «pingutab toimetaja endal naba paigast», et see loetavaks toimetada. Kui mees kirjutab kehva artikli, siis jääb lugu tavaliselt lihtsalt avaldamata.
Näib, et meie arvamuskülgede nägu on paraku ühiskondliku vastuvõtu ning suuresti ka naiste enesehinnangu või tõekspidamiste küsimus. Kuigi toimetused ootavad naiste kirjutisi, arvavad nad sageli endiselt, et nende arvamus ei ole mingil põhjusel oluline. Seetõttu soovitan pahastel kommenteerijatel ning ühiskonna arvamusliidritel sügavalt mõelda sellele, mida nad oma kommentaaridega taotlevad: kas seda, et neile esitatud arvamused sisaldaksid faktiliselt õiget informatsiooni ja oleksid argumenteeritud, või seda, et autorid oleksid üksnes küpses eas ja autoriteetse välimusega mehed.
Esimest on võimalik oma tasakaalustavate ja sisukate kommentaaridega muuta, teist mitte nii väga.