E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1933. aastal: ärimehed lendavad Leningradi

Postimees
Postimees 1933. aastal: ärimehed lendavad Leningradi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Lennuliiklemine «Derulufti» lennuliinil Berliini-Tallinn-Leningradi wahel on wiimaseil päewil läinud õige elawaks. Selletõttu oldi sunnitud käiku panema ka senise neljaistmelise lennuki asemele poole suurem, nimelt kaheksaistmeline. Lennukid teewad sõitusid järjekindlalt iga päew: üks masin sõidab päewas Leningradi, kuna teine sealt tuleb Tallinna.

Leningradi ja Lääne-Euroopa wahelise lennuühenduse elawnemise peamiseks põhjuseks on 8. augustil Leningradis olnud karusnahkade oksjon, mis näib ligi meelitawat palju Euroopa ja Ameerika ärimehi. See oksjon kestab kuni 25. augustini. Muidu on lennuliiklemine Tallinna ja Leningradi wahel wõrdlemisi wäike. Sõidawad ainult üksikud jõukamad turistid ja ärimehed. Sellewastu on lennuliiklemine Tallinna ja Riia wahel olnud wõrdlemisi elaw, tunduwalt elawam kui eelmistel aastatel. Tallinna-Riia wahelise lennuühenduse elawnemisele on suurel määral kaasa aidanud sõiduhindade alandamine. Sellest peale kui Poola õhusõidu selts «Lot» hakkas Tallinna-Warssawi wahel ühendust pidama ja sõiduhinda tunduwalt alandas, oli seda sunnitud tegema ka wõistleja. Praegu pole sõit Tallinnast Riiga palju kallim, kui raudteel teises klassis. Lennuk katab aga selle wahemaa paari tunniga.

Teisest küljest on usaldus lennusõidu wastu wiimastel aastatel järjekindlalt kaswanud, kuna õnnetused on õige haruldased, wähemalt liinilennukitel. 10.08.1933

Märksõnad
Tagasi üles