N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üleskutse: mis tooks välismaale läinud Eestisse tagasi?

Facebook Twitter
Comments
Presidendi kärajad Pärnu kontserdimajas. President Toomas Hendrik Ilves.
Presidendi kärajad Pärnu kontserdimajas. President Toomas Hendrik Ilves. Foto: Urmas Luik

Postimees.ee kutsub oma lugejaid pakkuma presidendi algatatud kampaania vaimus ideid, kuidas õnnestuks välismaale läinud eestlased tagasi koju meelitada.

Mis meelitab rohkem naasma – raha ja karjäär või armastus isamaa ja siinsete inimeste vastu? Kas meie ühiskond peaks muutuma neile mõeldes läänelikumaks või tuleks reklaamida just võimalust kõikjal eesti keeles ja kultuurikeskkonnas hakkama saada? Kas peaksime tagasi meelitama vaid eestlasi või pole siinkohal rahvusel tähtsust?

Selle loo kommentaariumisse on oodatud nii kodu-eestlaste kui välismaal viibijate enda ideed. Kes soovib oma nime all kommenteerida, võib saata oma mõtted aadressile kadri.ratt@postimees.ee ja on võimalik, et kasutame tema mõtteid temaatilises artiklis.

Presidendi eestvedamisel on käima lükatud programm «Talendid koju» ning noorte tagasimeelitamise teema oli üks aktuaalsemaid reedel presidendi kärajatel.

Venekeelse Postimehe juht Viktoria Korpan kirjutab tänases Postimehes, et miskipärast unustati kärajatel rääkida võimalusest, et Eestisse naasma paneb hoopis enam kodumaa-armastus, mitte kampaaniad ja raha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles