Kui mõelda hetkeks, et selline juhus võib meid kõiki tabada ühe hetkega - näiteks elades üle autoavarii ja saades tugeva ajukahjustuse trauma või haigestuda skisofreeniasse, mis mõjutab kogu edasist elu. See on ainult üks hetk või periood, kus meie elus kõik muutub. Enne seda aga on meil võimalus luua just selline maailm, kus me ka pärast sellist, endaga aset leidnud juhtumit, elada soovime.
Ma olen kindel, et enamus inimesi soovib enda ümber armastust ja inimesi, kes väärtustavad hoolivust, sõbralikkust, sallivust. Kui mõelda, et kas me ka igapäevaselt külvame seda «seemet», et selline pinnas tekiks, kus ka abivajaja saab ennast samaväärselt kõigi teiste inimestega tunda ja teda ei saada põlgus. Sellele küsimusele teab vastust ilmselt iga inimene enda sees.
Kuidas saab ühel hetkel olla nii, et meie väike rahvas on kõigi ja kõige vastu nii innukalt koondumas, et paljuks ei peeta anda hinnangut meie presidendi perekonna eluteele, ise teadmata ühe perekonna tragöödiat, kes on sunnitud põgenema sõja eest. Neid tundeid, mis sellega kaasnevad, teavad vaid läbielanud ise - nii need, kes minevikus on põgenenud või põgenevad täna sõja eest.
Eelnev mõttekäik on hea meie kodumaal abivajavate inimeste temaatika kirjeldamiseks, kus psüühilise erivajadusega inimesed pole oodatud kellegi «õuele». Kõik räägivad, et psüühilise erivajadusega inimesi tuleb aidata, aga millisel moel kui me eeldame, et «erilised» peaks ka meie omal maal paguluses elama ja kodukanti, kus inimene on sündinud, asja ei ole enam.