See väljamängija on poliitik, kes pole seni olnud eesliinimees, kuigi on kuulunud Isamaa ja Res Publica Liidu liikmena kolme riigikogu koosseisu. TTÜ paberitega insener, endine parlamendi rahanduskomisjoni esimees. Nüüd on Sven Sester rahandusminister, kelle ülesanne on kallite ja uhkete lubadustega toimetulek ning veel raskemgi roll – olla avalikkuse silmis ilmselgelt ebapopulaarsete katteallikate selgitaja.
Bridž pole sugugi juhuslikult siinkohal kujundiks toodud – Sester on kümnekordne Eesti meister bridži eri kategooriates ja aastast 2001 turniiribridžiliidu president.
Bridge tähendab inglise keeles silda. Rahandusministri amet nõuab muu hulgas tasakaalu hoidmise kunsti. Tasakaalus riigieelarve. Lubadused ja nende rahastamine. Avalikkuse ootused ja tegelikud võimalused. Tasakaalu tuleb suuta hoida valitsuses, kus istub veel kaks rahandusala asjatundjat, Jürgen Ligi ja Rannar Vassiljev, üks Reformierakonna, teine sotsiaaldemokraatide esindajana. Võib olla kindel, et rahaasjus ei tee kumbki neist suuri silmi ega hoia suud nende all suletuna. Tasakaalupunktiks on ministri suhted ministeeriumiga ja kindlasti ka peaministriga. Sellelt sillalt on võimalik vette plartsatada, nagu juhtus poliitilises tuuletõmbuses Ivari Padariga Andrus Ansipi valitsuses, kelle kaela hiljem kõik seitse surmapattu lükati.
Lepingu väljamängimine on alanud. Kaardid on Sesteri käes. Turismiettevõtted on majutusasutuste käibemaksuerisuse kaotamise pärast tagajalgadel. Kütuseaktsiisi tõusu vastu on tehtud tugevalt lobi, aga selle poolt on valitsus argumenteerinud seni üsna kohmakalt. Sel nädalal kohtus Sester huvigruppide esindajatega. Kõne alla tuli aktsiisitõusu võimalik leevendamine ning minister ütles selle avalikult välja. Ka peaminister Taavi Rõivas tunnistas, et kütuseaktsiisi tõus on saanud sisulist kriitikat, millega tuleb arvestada.