Ametnike armeelt võimu tagasivõtmiseks teeb Laar ettepaneku vähendada ministrite ja ministeeriumite arvu nelja võrra, jättes targu täpsustamata, millistest ministeeriumitest tuleks loobuda. Bürokraatiaaparaati soovitab ta kärpida esialgu 15 protsenti, likvideerida (palju tülisid ja korruptsioonikahtlusi tekitanud) riigiettevõtete nõukogud ning teised ministrite poolt määratavad nõukogud. Lõpuks soovitab Laar lõpetada ettevõtluse vaenamine ning koormamine täiendavate aruandlustega. Kui juba mitmekordne endine peaminister, kelle esimesel valitsusajal Eesti tegi otsustava pöörde sotsialistlikust käsumajandusest vabasse ettevõtlusmaailma, leiab, et ettevõtluse vaenamine on üks tänase Eesti riigi põhihädasid, mis tuleb lõpetada, siis oleme ikka tõesti jõudnud punkti, kust nii enam edasi minna ei saa, ei või, ei tohi. Valimised peavad tooma otsustava muutuse.
Presidendi kärajatel esitas kirjanik Tõnu Õnnepalu visiooni sellest, kuidas talle naeratas 2031. aasta kevadel loosiõnn: «…osutusin oma ealis-soolisest grupist väljavalituks ja sain kolm kuud osaleda meie auväärt Senati töös. Töö on seal küll tasuta, aga äärmiselt huvitav. /---/ Arutasime seal kõiki otsuste eelnõusid ülima elavusega ja kui otsuste kinnitamise päev kätte jõudis, oli see tõesti, nagu öeldakse, osalusdemokraatia pidupäev. Soovitaksin seda kogemust kõigile.» Ilus idealistlik, ent eluvõõras nägemus, mis meenutab paari aasta tagust Rahvakogu kogemust, ehkki selles osalejaile maksti kinni vähemasti sõidukulud. Mäletan oma riigikogu nõunikuna töötamise ajast (1999-2003), kuidas esimesed kuud kulusid vastvalitud saadikutel elementaarseks kohanemiseks ja varasema seadusandlusega kurssi saamiseks. Sisuline töö sai alata alles teisel poolaastal. Poliitiliste otsuste kvaliteet ei tohiks sõltuda juhuslikust loosiõnnest ega kellegi majanduslikust võimekusest või võimetusest töötada kolm kuud tasuta. Rohkem osalusdemokraatiat vajame kindlasti, aga mitte juhusliku õnneloosiga, mis annab enamasti tühja pileti.
Kirjanik on skeptiline nii paljude ajakirjanike, aga ka kirjanike poliitikasse mineku suhtes, kirjutades: «See on vaimu kõige suurem illusioon — et ta on konverteeritav vääring. Ta on vääring vaid seni, kuni ta jääb suveräänseks, kuni ta ennast ei konverteeri.» Ma arvan risti vastupidi - mida rohkem vaimuinimesi osaleb poliitikas, seda parem Eestile. Kirjanike roll oli suur siis, kui oma iseseisvust taastasime, nüüd on taas aeg, kus panetunud Võim vajab rohkem vabastavat Vaimu.
Artikkel ilmus esmakordselt Vaba Eesti Sõnas 22. jaanuaril 2015.