Kersti Kaljulaid: kuidas kasulikult kritiseerida?

Meribel Sinikalda
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid rääkis Presidendi Kärajate väitluspäeval oma kõnes «Kuidas kasulikult kritiseerida?», kuidas maksumääradega mängimine võib viia maksusüsteemi aluspõhimõtete muutmiseni.

«On kriitikat, mida saab arvestada ja kasutada, sest ta teeb su plaani paremaks ja muidugi on ka teistsugust kriitikat. Aga ilma mõju ja vastumõjuta, ilma kriitika ja selle kuulamiseta ja selle abil oma argumendi testimiseta saame lihtsalt kehvad otsused,» teadis Kaljulaid rääkida. 

«Ja seda on hästi lihtne selgitada ühe praegu Eesti ühiskonnas reaaalajas lahti rulluva juhtumi analüüsi põhjal. Ma räägin sellest, kuidas maksumääradega mängimine võib viia maksusüsteemi aluspõhimõtete muutmiseni, mida keegi, kes mängis, kindlasti ei tahtnud. Näitame ka seda, kuidas kriitikata mitte arvestamine selleni on viinud,» rääkis Kaljulaid Presidendi Kärajatel.  

Vabariigi Presidendi Mõttekoja Kärajad keskendub teemale «Millist Eestit jõuame pidada?». Üritusele kutsutud arvamusliidrid, kes esindavad riigiasutusi, ettevõtlust ja kodanikuühiskonda, otsivad ühiselt ja eraldi vastuseid Eesti tuleviku olemuslikele küsimustele.

Kärajad said president Toomas Hendrik Ilvese algatusel alguse 2007. aasta oktoobris Pärnus.

Tagasi üles