Alates sellest, et lapsepõlve puhul, mis lõpeb ju vanemate hoole alt lahkumisega, on täiskasvanuiga toodud 21 eluaastalt 18 peale, nüüd juba lausa kuldse 16 peale, mida peetakse igati sobivaks «võtmete üleandmise» eaks. Ent ei ole ühtegi teist asja, mille puhul me kiirustamise ja enneaegsusega sel määral hiilgaksime kui jõulud.
Jõuludel on oma tsükkel, mida võib näiteks jagada tõusuks, tipuks ja languseks. Sealtpeale, kui ilmad lähevad külmemaks, hakkavad möödunud aasta tunded ja mälestused taas meelde tulema, põhjustades esimesi jõulurõõmu sähvatusi – ja see on siiras rõõm, tõepoolest sügav ja siiras!
Sellele järgneb maniakaalne ostuhooaeg, mil valitseb surve trumbata üle nii enda varasemad kui ka mõistagi sõprade-sugulaste ostuhullused ning tulla samal ajal toime perekonna ja sõprade ootuste täitmisega, kes üha enam kipuvad kinke hindama nende väärtuse, mitte aga selle järgi, kui tugevasti sa vaimselt ja füüsiliselt pingutasid nende leidmiseks. Siis saabub tipp, mil enam mõte ei liigu sellele, mis ees ootab, vaid juba elataksegi jõuluajas, selles pidulikus ja rõõmsameelses pühademeeleolus.
Briti jaoks, kes on sellesse ekstaatilisse seisundisse jõudnud ja kellest lausa valgub kõikjale pidumeeleolu ja heasüdamlikkust, on asja juures üksainus pisike probleem: see juhtub oktoobris.
Siis tuleb seda tervelt kaks kuud alal hoida, sellest kõigiti kinni pidada, et indu ja jaksu jaguks kõigil neil nädalail, mil kõik on jõuluteemaline, mil lakkamatult kostab jõulureklaame, mil elu enda rütm käib aisakella taktis.