Kohustuste puudust pole 41-aastasel vaimulikul siianigi olnud, mida tema viimaste aastate kodukoguduses, tähendusliku nimega Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses, on talle vahel isegi ette heidetud. Lisaks ambitsioonika nimega koguduse juhtimisele on Viilma kandnud kirikuvalitsuse kantsleri, mitme kooli religiooniõpetaja ja Toomkooli asutaja ülesandeid.
«Väga hea mänedžer,» ütlevad kõik, kes teda iseloomustavad.
«Nägin, et ta on perspektiivikas noormees, haaras lennult. Terane, laia silmaringiga,» meenutas pastor Jaan Jaani, vastse peapiiskopi vaimulik isa. «See on suur au, et olen võinud peapiiskoppi leeritada,» lisas ta väikese pausi järel.
Jaani juures Keila kirikus tegi Viilma enne vaimulikuks õnnistamist prooviaasta ning Jaani viis EELK usuteaduse instituuti lõpetava noormehe 1993. aastal Pärnu-Jaagupisse. Seal sai Viilma järgmise kümne aasta jooksul üle poole sajandi samas tegutsenud Ernst Rosensteini kõrval maakoguduse vaimulikuna korraliku kogemuse. Alles tagastatud kirikumõisas leiti noorele diakonile toake.
Nagu ka tema vaimulik isa, hakkas noor Viilma kohalikus koolis religiooniõpetuse tunde andma. See oli veel aeg, mil taasvabaduse tuules ka kirik oma kõrgajas toimetas. Pärnu-Jaagupis mäletatakse siiani, kuidas kõik keskkoolitüdrukud temasse armunud olid. Ühest Egle-nimelisest Pärnu-Jaagupi tüdrukust sai aastad hiljem noore õpetaja laulatatud naine.
Pärnu-Jaagupis on tubli majandusmehe tegudest hulk maamärke, näiteks kirikumõisa ehitatud mõisaköök, kus tegutsevas kohvikus kohalik rahvas siiani söömas käib. Pärnumaal mäletatakse Viilmad ka kui Isamaaliidu kohalikku poliitikut, kes juhtis mõned aastad ka kohalikku vallavolikogu.