Minu arvates ei tohiks apteekril olla suuremat õigust kaasa rääkida ühiskonnaasjade korraldamisel, kui näiteks hulgimüüja või ravimitootja esindajaks oleval proviisoril. Oleme ju kõik üks suur pere, kes saanud hariduse Tartu Ülikoolis ja samade õppejõudude käe all. Ei maksa üksteist karta ega umbusaldada.
Farmaatsiaüldsuse eestkõneleja rolli saavad minu arvates kõige edukamalt võtta sellised ühendused, kes arvestavad apteekide hääle kõrval ka teiste huvigruppide – ravimitootjate, hulgimüüjate, apteegikettide ning isegi haiglate häält. Minu arvates oleks ühiskonna seisukohalt kaalukaim just nimelt terve farmaatsiakogukonna ühishääl. Erinevatel elualadel töötamine rikastab vaimselt ja annab lisakogemusi.
Mitmete kolleegide hinnangul kõlavad täna kõige laiemas registris need hääled juba ammu olemas olevas Eesti Farmaatsia Seltsis. Seal on esindatud nii apteekrite, ravimitootjate, hulgimüüjate kui ka raviasutuste huvid. See tähendab, et peaaegu kõigi farmaatsiaprofessiooniga seotud huvigruppide esindajad istuvad ühe laua taga, arutavad erinevaid probleeme ja ning saavad vastu võtta ühiseid seisukohti.
Üks aspekt veel räägib Eesti Farmaatsia Seltsi kasuks võrreldes valgelt lehelt alustamisega – seal on juba olemas pikaajalise juhtimiskogemusega ajutrust, kelle kompetentsi hülgamine näib meie väikese rahvaarvu juures raiskamisena. Häid inimesi on meil paratamatult vähe.
Elukogemus on õpetanud, et parimad otsused sünnivad laiapõhjalise, demokraatliku ja avatud arutelu käigus. See tähendab kõigi huvitatud osapoolte ärakuulamist ja kompromisside otsimist. Kiirustamise korral ei jää piisavalt aega inimeste ja organisatsioonide kaasamiseks, info kogumiseks, vahetamiseks, aruteludeks ning – mis kõige tähtsam – kogutud teabe sünteesimiseks, mis on kvaliteetse otsustamisprotsessi aluseks. Kes tasa sõuab, see kaugele jõuab. Seetõttu olen aruka, tasakaaluka, laiapõhjalise ja kõiki huvisid kaasava asjaajamise kindel pooldaja.