Sealsamas kinnitati ka, et tsiviilisikud viga ei saanud. Hilisõhtul avaldas Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) ka väidetavalt separatistide vahel peetud telefonivestluse, kus jõuti lennuki allakukkumispaika uurides tõdemusele, et ohvrid on just nimelt tsiviilisikud, palju tsiviilisikuid, ja kuskil ei paista relvi, vaid ainult isiklikke hügieenitarbeid, lennukiosi ja surnuid. An-26 on küll Boeing 777st oluliselt väiksem, ent siiski toetab see spekulatsioone untsu läinud katsest võtta maha Ukraina sõjaväe varustuslennuk.
Sellesama Strelkovi lehekülje tunnistasid separatistid kähku «fännileheks», millel pole pistmist konkreetse isikuga. Postitus aga kadus samamoodi nagu separatistide möödunud kuul internetti postitatud teade, et neil on nüüd Buk-raketisüsteem. Viimasest on rääkinud ka Strelkovile omistatav Vkontakte lehekülg, mis võttis kiiresti suunaks Ukraina võimude süüdistamise 298 inimese elu nõudnud katastroofis.
Muu hulgas tähendas see ka teooriaid, et lennukis olnud inimesed olid juba varem surnud – seda tõendavat liiga vähe verd sündmuskohal ja liiga ruttu levima hakanud laibalehk. Samuti olevat õnnetuspaigas liiga palju meditsiiniseadmeid, mis tõestavad, et tegu polnud mitte tavalise lennuga, ja näha on, et «Ukraina võimud on kõigeks võimelised». See pole enam kuidagi erinev Tšetšeenia liidri Ramzan Kadõrovi väidetest, et mägedes varitsevad vaenulikud zombi-sõdalased.
Kas Vkontakte lehekülg esindab Strelkovi ennast või tema fänniklubi, kes kibeles lennuki alla kukutamist suure saavutusena omastama, ei ole praegu võimalik kindlalt väita, ent tähelepanuväärne mees on ta küll – Vene sõjaväeluuraja, auastmelt kolonel, keda võib nimetada «laskuriks» igas konfliktis. Tema pagasisse kuulub osalus nii Transnistria, Bosnia kui Tšetšeenia konfliktides.