Järgmisena hakkavad sedasama infot pakkuma ekraanid meie autodes. Jällegi, nii Apple kui Google pingutavad, et saada autotootjaid nõusse oma autodesse just nende süsteemil põhinevat infokeskust panema. Mitmed on juba teatanud, et hakkavad lähemas tulevikus pakkuma nii Apple’i kui Google’iga ühilduvaid autosid.
Kus veel ekraanid on? Aga muidugi meie kodudes: telerid. Järgmise aasta Sony ja Philipsi telerid töötavad juba Androidi peal: seal jooksevad Androidi-rakendused ja mängud ning teleriekraanist saab lihtsalt telefoniekraani pikendus. Apple’il on selle jaoks Apple TV.
Ja üks ekraan on meil veel, mis siiamaani oli see kõige tähtsam, aga enam mitte: arvuti. Nüüdsest alates on telefon meie digitaalse elu A ja O, see kõige olulisem keskus. Kõik tähtis tuleb telefoni ning liigub sealt edasi randmele, autosse, telerisse või ka arvutisse. Nüüdsest ka kõned ja SMSid.
Kõlab nagu düstoopia? Või hoopis mõnest helgest ulmefilmist pärit unistus? Kõik seadmed teavad, kus me parajasti oleme, mida me järgmisena teeme ja millist infot meile serveerida? Küll sel teemal saab palju arutada. Aga nende juunikuiste ürituste kõige tähtsam sõnum ja suurim muutus, mis faktiliselt on juba mõnda aega kohal olnud, aga mida pole sellisena välja öeldud: nutitelefon on tähtsaim seade meie elus, milleta oleksime abitud nagu Põhja-Korea turistid Pariisis. Sellest kõigest välja on ainult üks tee: osta mitte-nutitelefon ning kustutada kõik oma kontod Google’i, Apple’i, Facebooki, Twitteri ja muude teenusepakkujate juures. Ei pea olema mõttehiiglane, et öelda: seda ei tee absoluutselt mitte keegi.