Algus oli ilus. Otse Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast Eesti verinoorde pangandusse sukeldunud Kraft vallutas aastate vältel hulga olulisi finantsametikohti, kuni võttis 1995. aastal poliitikasse siirdunud Kallaselt terveks kümnendiks üle Eesti Panga presidendi tooli.
Asjaosalised meenutavad, et oma kinnisuse tõttu sai Kraft kiiresti hüüdnime Vahakuju. Panka juhtis ta raudse haardega, peaaegu autokraatlikult. Vastuvaidlejaid seal ei kohanud.
Aja jooksul kujunes temast positiivses mõttes snoob, kes armastab kalleid kingi ja häid ülikondi, kes õhtusele õllelauale eelistab teatrit või ooperit ning peab isiklikku kunstikogu. Hiljem Nordea panga Eesti haru juhtides jõudis tema kultuurilembus ka ühiskonda, kui pank toetas laialdaselt sporti, filme ja kontserte.
Küsimusi VEB fondiga toimunu kohta hakati esitama juba 1990ndatel, aga kui asjad hapuks kiskusid, leidis Kraft alati tulemüüriks parimad advokaadid ja PR-firmad. Nii võttiski Luksemburgi aukonsul Kraft 2004. aastal riigikogu ees südamerahuga väita: «Informatsiooni on olnud piisavalt ja mingisuguseid summade kantimisi ei ole olnud.»
Rahu saabus üheksaks aastaks, kuni Eesti Pank leidis mullu arhiivipõhjast Krafti allkirjaga 32,3 miljoni dollari saatust puudutava valeandmetega kirja. Uue uurimise algatasid riigikogu ja riigikontroll.
Asja absurdsust näitab seegi, et kui mullu uurimiskomisjoni kinniste uste taha kutsutud Kraft taas keerutas ja kehva mälu kurtis, kaotasid mitmed komisjoni liikmed enesevalitsuse ja võtsid kasutusele kõrgemad detsibellid. Haavatud ja näost punane Kraft pidi kaamerate välkudes taanduma. Taas appivõetud advokaadibüroo toel esitas ta komisjonile kaks dokumenti, mis osutusid võltsinguteks.