Salla Simukka on sündinud 1981. aastal. Ta on kirjutanud kümmekond noorteraamatut ja näidendit ning proovinud kätt ka telesarja stsenaristina. Peale selle ta ka tõlgib, kirjutab arvustusi ja toimetab noorte kirjandusajakirja. Tema romaanid «Jäljetult» («Jäljellää») ja «Mujal» («Toisaalla»), mis mõlemad ilmusid 2012. aastal, võitsid eelmisel aastal Topeliuse auhinna, millega tunnustatakse Soome noortekirjandust.
Tähelepanu keskpunkti tõusis Simukka aga oma Lumivalgekese-triloogiaga, mille tõlkeõigused on müüdud juba enam kui 40 riiki, ehkki triloogia kolmas osa «Must nagu eebenipuu» pole veel ilmunud. Meie oleme ühed esimesed õnnelikud, kes raamatut oma keeles lugeda saavad, ning peagi ilmuvad ka triloogia järgmised osad.
Tartu kirjandusfestivali Prima Vista ajal ilmus autor kohtumisele lugejatega Lumivalgekese-temaatiliselt õuntega kleidis ja kaelakees, särav ja sõbralik. Ta rääkis, et lugu turgatas talle pähe 2011. aastal raamatumessil, kus ta nägi, kui populaarsed on kogu maailmas noorteraamatud ja Põhjamaade kriminaalkirjandus: miks mitte neid kahte ühendada?
Kirjutades ei mõelnud ta, kellele kirjutada, tal oli lihtsalt nii põnev. Ja põnev on «Punane nagu veri» tõesti. Terve esimese raamatu tegevus leiab aset vaid nelja pingelise päeva jooksul, ja seda pole kerge käest panna. Ka kirjanikul pole see ilmselt lihtne olnud, sest triloogia on valminud vaid aastaga.
Triloogia peategelane on 17-aastane Lumikki Andersson, kelle nimi eesti keeles tähendabki Lumivalgekest. Ometi pole tal oma nimekaimuga suuremat ühist, tegu pole mitte hellitatud printsessiga, vaid tugeva, iseteadva ja ellujäämisoskustega tüdrukuga. Tüdrukuga, kes oskab hiilida nii, et teda tähele ei panda, igas olukorras kiiresti parima lahenduse leida ja vajadusel ka ennast kaitsta. Aga tal pole ülivõimeid ega spioonikoolitust, vaid tõelised elulised põhjused, miks ta juba keskkoolis üksinda elab, enesekaitset õpib ja ohtlike inimestega toime tulla oskab.