Tiina: Mina tegin. Puutepunkti ajakirja näol, see jõuab oluliste inimesteni ja seal peetakse ka olulisi vaidlusi.
Marko: Sa tahad seda, sa kasutad oma kogemusi, oskusi, väärtushinnanguid, tutvusi ja teed seda. Kui sul on säde silmades ja tahe, siis teed ise tööd, kaasad ka teisi ja teedki ära. Võimalused on olemas.
Tiina: Kui ma esimest eriala omandasin, õppisid minu paralleelkursusel osakonnas tulevased nimekad ajakirjanikud, Hans H. Luik, Rein Sikk ja teised. Nende idealismist sündis ka ajakirjandus, mida inimesed tõesti vajasid.
Mida me siis osakonnalt võiksime oodata, et sealt saaksid tuule tiibadesse inimesed, kel oleks seda idealismi ja tahet?
Janek: Kui vaadata taustsüsteemi, siis ma ei arva, et praegugi oleks midagi valesti. Aga kas me peaksime õpetama asja kahes ülikoolis? Või kas peaksime vastu võtma üliõpilasi nii palju – võib-olla tuleks tõhusamalt selekteerida ja kindlasti suhtekorraldusest lahutada.
Marko: Tallinna Ülikoolis, meedia- ja filmikoolis, tundub, on tehniline pool praegu tugevamgi.
Janek: Seda küll, aga kas seal osatakse ka lugusid jutustada? Haaravaid tekste luua. Et inimesed kuulaksid, loeksid. Akadeemilisuses ei tohi tagasi anda, Tallinn võib näida atraktiivne, kuid Tartu Ülikoolil on ikkagi universitas’ena laiem potentsiaal.
Marko: Uudishimu ei tohi kaduda. Ja osakonna puhul on võtmetähtsusega, et sinna koonduks edaspidigi isiksusi, niisuguseid, nagu seda on olnud Marju Lauristin.