Minu ootused on kruvitud laeni.
Sõpruse kino saal. Esilinastus. Nõukaajal suursuguseks kinotempliks ehitatud majas pääseb filmi tarbeks allesjäänud saali tagasihoidlikust kõrvaluksest, ent selles saalis valitseb sõnulseletamatu hubasus, kinolik atmosfäär, mis sinna ruumi on aja jooksul filmide ja publiku koostoimel talletunud ning mille Sõpruse praegused omanikud on pieteeditundega väärtustanud.
Muude eeltoimingute hulgas ütleb sissejuhatava eessõna Hendrik Relve, Eesti puude ja metsade väsimatu populariseerija ja sama väsimatu loodusrännumees. Mees, kel vihmametsadega isiklikke kogemusi vast rohkem kui kellelgi teisel Eestimaal. Palju ilusaid ja südamlikke sõnu. Tema lõpusoovitus «laske ennast lõdvaks, nautige» lülitab korraks ajus pinisema ootamatu häiresignaali…
Hämardub. Algab teekond vihmametsa. Algus on ootamatu. Ekraanil veab must pliiats joont. Seejärel teist. Vormub mingi taime joonis. Uus kujund nagu maagiline märk…
Puude all, hubaselt justkui oma koduaias, istub hallipäine mees. Visandab taimekujundeid paberile. Vihmametsa salapäraste helide taustal kõlab mehe ekraanitagune hääl. «Minu nimi on Francis Hallé. Olen veetnud oma elu metsas. Ja näinud puid sündimas, elamas ja suremas…»
Ei ole kahtlust, palju näinud ja kogenud mees kavatseb vaatajaga oma teadmisi jagada. Olla teejuhiks selles filmis. Paljulubava monoloogi jätkudes kannab kaamera vaatajat edasi vihmametsa.
Nüüdisaegsed filmimistehnoloogia võimalused on tõepoolest rabavad. Väikesed kaamerat kandvad droonid ja paljud muud imevidinad võimaldavad vaatajal hõljuda vihmametsas, kulgeda vaimuna eri kõrgustel ja kihistustes, näha metsa nii, nagu ka seal ise kohal olles seda kunagi ei saaks.