Kuid praegu loob Mihkel Raud siiski pretsedendi, olles Eesti esimene kõrgtasemel ja loometipus, end poliitiliselt positsioneeriv tegevajakirjanik. Kui mitte ehk arvestada Peeter Võsa, kelle eetriväärtuse hääbumise Kanal 2 ilmselgelt õigel ajal ära haistis. Saate «Võimalik vaid Eestis» lühikeseks jäänud tähelend vaid kinnitas möödunud sügisel konkurentide varasemat kõhutunnet.
Valehäbita – Mihkel Raud on multitalendina meie rahvuslik aare. Mitmed tema laulud kõlbavad kuulata ka saja aasta pärast. Jüri Pihli halastamatu ja kirglik fileerimine otse-eetris jääb õpikunäitena Eesti teleajalukku. «Musta pori näkku» kinnistub meie literatuurkultuuri kui teedrajavalt aus ajastukirjeldus, mahlane dokument, mis tähenduselt võrreldav Heinz Valgu «Pääsemisega helgest tulevikust». Tema teost saatnud müügieduni oleks sel sajandil lootust küündida ehk ainult Vilja Savisaar-Toomastil, kui proua mingil põhjusel otsustaks kirjutada samavõrd ausa raamatu oma esimesest abielust. Mihkli kodust olukorda arvestades oli pommhüpe poliitikasse loogiline, aus, sünergialootuslik samm. Avalikkuse jaoks on aga tegu ootamatult julge eksperimendiga. Võib sellest saada tema professionaalne harakiri?
Delfis ütleb Mihkel: «Ma arvan, et professionaalne saatejuht on võimeline poliitikuid – või ükskõik keda – hästi intervjueerima oma parteilisest kuuluvusest või mittekuuluvusest sõltumata.»
Ma ei kahtle Mihkli professionaalsuses, tahtmises ja võimes säilitada selge silmavaade ning ohjeldada «Kolmeraudse» eetris oma põuetaskust väljaturritavat punaroosi. Aga kui mõistev, lojaalne ja andestav on tema 100 000-pealine publik? Kuidas reageerib ühiskondlik kollektiivne alateadvus? Kas kujutate ette Priit Kuuske, Aarne Rannamäed või Indrek Treufeldti ilmumas ekraanile, laubal helendav erakonnatempel? ERR kihutaks nad samal õhtul laiast maailmast õnne otsima. Kuidas käitub TV 3?