Dawkins tegi oma raamatuga triki, mis on õnnestunud vähestel. Nimelt andis «Isekas geen» panuse mitte ainult teaduse populariseerimisele, vaid teadusele enesele. Ses mõttes võib Dawkinsit võrrelda Charles Darwiniga, kes ju oma aastakümneid salajas hoitud raamatu trükkis vaid ohus, et Alfred Russell Wallace teeb seda varem, ning rõhutas, et «Liikide tekkimine» on teaduse populariseerimiseks kirjutatud. Dawkinsi kiituseks tuleb öelda, et ta juhib tähelepanu, et ka Einstein ei olnud just kõige kehvem teaduse populariseerija, ülalmainitud ja õnnekombel 1962. aastal eesti keelde tõlgitud raamat kaasa arvatud. Jah, saab siia ritta panna ka füüsikud Stephen Hawkingi ja Richard Feynmani, kes suhteliselt äsja eesti keeles avaldatud. Eesti suurteadlastest võib nende teadlaste kõrvale asetada kahtlemata Ernst Öpiku oma ohtrate astronoomiat populariseerivate raamatute, artiklite ja kommentaaridega.
On asjakohane mõtiskleda, mis on Dawkinsi raamatus selle 40 aastaga, mil geneetika on teinud tõelise vägihüppe, säilinud, mida saab pidada veel tõeks, mis on ümber lükatud.
Dawkins ise ei näe eriti paljut, mida ta peaks häbenema – või kui, siis seda, et ta on ehk liialt rõhutanud inimese sündimist isekaks, lükates aga tagasi süüdistused antropomorfismis, pidades seda lihtsalt kirjanduslikuks nipiks.
Dawkinsi keel on siin lihtne ja eriti ta ei vigurda, võib-olla ei lasknud seda teha toimetajad. Ise peab ta oma parimaks raamatuks «Laiendatud fenotüüpi», («The Extended Phenotype»), mis ilmus 1982. aastal, mulle on imponeerinud enim raamat, millele ta eriti ei viitagi, ja nimelt mitte niivõrd 1995. aastal eesti keeles ilmunud «Jõgi Eedenist», kuivõrd 1998. aastal ilmunud «Vikerkaare lahtiharutamine» («Unweawing the Rainbow»), kus ta alustab John Keatsi luuletuse lahtiharutamisest, mis kurdab, et Newton on rikkunud vikerkaare ilu, ja mängib eri ajastute inglise keelerikkusega, tõestamaks, et Newton hoopis tõi ilu lagedale.