Sageli ehitab autor oma loo üles võistlusele – metsarahval on kokkamisvõistlus, haldjad võluvad võistu ja loomad konkureerivad laulmises, valimisvõitlusest rääkimata. Kristin Annsoo laseb küpsetamisvõistlusel võitu ihkaval siilil puistata konkurendi tainasse kuuseokkaid ja kadakamarju. Uus retsept aga tekitas žüriis vaimustust. Siilikest ei karistatud. Ta saadeti põdra juurde kondiitriõpilaseks. Niisugune sõbralik lõpp oli iseloomulik paljudele lugudele. Mona Pihlakas jutustas jänkust, kes esmakordselt poodi minnes avastas leti tagant hundi. Too aga pakkus lahkelt kauba peale veel lutsukommigi.
Loodusest ja loomadest kirjutamisel on värve ja meeleolusid seinast seina. Kes kirjutab kriminulli (Hugo Toss, «Metsaküla juhtum»), kes aga põimib hella ja lüürilise lindude toitmise loo sisse elufilosoofiat (Kaarel Vaakman, «Igatsus»). Mõndagi kriminaalset ja jubedat võib juhtuda näiteks klaveris (H. S. Allas, «Klaverikäijad») ning surnuaias (Anni Ulm, «Kullast roosid»).
Noorte muinaslood kajastavad igal aastal mõnd päevakajalist sisepoliitilist sündmust. Aleks Tammiksaare «Metsavalimised» on vaimukas ja hea maitsega poliitsatiir. Anna-Maria Rõbina «Ajaleht Kirp» kirjeldab Põdra, Ahvi ja Öökulli näitel üpris täpselt, kuidas mullu meie kultuurilehte «reformiti».
Võidutöö autor Mirjam Leesalu kirjutas loo maagiliste esemete parandamise töökojast, kuhu Ruudolf kangesti õpipoisiks kippus. Pärast kentsakaid viperusi saab ta päris kenasti hakkama, võidab isegi meistri tütre südame. Lugu on südamlik, hästi lõbus ja vaimukas, kirjutatud väga heas sõnastuses. Arendada laste keelekasutust ja väljendusoskust on üks Steni muinasjutuvõistluse olulisi eesmärke. Selleks aastaks – saavutatud.
Sten Roosi muinasjutuvõistluse parimad
• I – Mirjam Leesalu Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi 8. klassist, «Kuidas Ruudolf õpipoisiks sai»
• II – Aleks Tammiksaar Vändra gümnaasiumi 7. klassist, «Metsavalimised»
• III – Hanna Simona Allas Tartu Kivilinna gümnaasiumi 6. klassist, «Klaverikäijad»