Kui Urmas Klaas sel nädalal Tallinnast Tartu linnapeaks saadeti, näis kogenud riigikoguliige end tundvat kaunis vabalt. Ta pidas sorava kõne, kus rääkis ilusasti ja veenvalt neist asjust, mida tartlased ikka kuulda tahavad. Rääkis heast elukeskkonnast ja kultuurist, üksteist ja erinevaid vaateid austavast kogukonnast, Tartust kui uudishimulikust ja rahvusvahelisest ülikoolilinnast ning et Tartu hääl võiks tugevamini kõlada.
Kui järg jõudis volinike küsimusteni, olid vastused, ütleme, ümarad. Mitte et Tammelinna majaomanik, Tartu Ülikooli vilistlane ja endine õppejõud ning enne peatoimetajaks saamist aastaid Postimehe Tartu toimetuses töötanud mees ei teaks, kes on Pirogov (tema monument paistab raekoja aknast) ega suudaks Rüütli tänavalt leida linnavalitsusele peavalu valmistavat menubaari Möku.
Tartu linnapea amet on olnud poliitiliseks suuruseks kasvamise koht. Andrus Ansip, Laine Jänes (nüüd Randjärv), Urmas Kruuse – kõik nad olid enne seda ametit pigem vähetuntud, aga siirdusid just sellest ametist ministriks. Juba ammu polnud Kruusele mingi probleem seista volikogu kõnetoolis nii kaua, kui asi nõudis.
Kuid Klaas, endine Põlva maavanem ja kahe riigikogu koosseisu liige, oskab alati vastata, isegi kui sõnumit ei ole. Suhtleb vabalt, teeb nalja.
Et Reformierakond just Klaasi Tartu linnapeaks saatis, jätab võimaluse küsida mitmesuguseid küsimusi – kuni selleni välja, et oli see nüüd siis ikka edutamine või hoopis pagendus. Või koguni pehme maandumise korraldamine pärast Sirbi skandaali ja enne riigikogu valimisi. Võttes seejuures arvesse, et endine Põlva maavanem sai läinud sügisel kohalikel valimistel Põlvas 69 häält, mis on määratult vähem kui 2990 häält viimastel riigikogu valimistel. Tõsi, valimisringkond oli parlamendivalimistel ka suurem.