On levinud arusaam, et kommentaariumides end ilmutav võrk on kuri. Kuid see on vaid üks reaktsioon tõrjutusele. Oma üldisemas tähenduses ja olemuses on võrk täna pigem sõbralik, inimesi ühendav, suhtlusvõrgustikke ja kogukondi loov. Võrk toimib kui kogukonnasisene mootor, mis paneb nad asutama uuemaailmaseltse, aitab propageerida keskkonnasäästlikke ja tervislikke eluviise, rattarikkust, võib-olla ka lihtsalt kogukonnavaimu ja inimarmastust või paneb kaitsma lapsi ja loomi ning sõdima internetivabaduse eest.
Paljud neist asjadest on oma olemuselt idealistlikud, ideaalid ei ole kuhugi kadunud. Kurjaks muutub võrk siis, kui ta reageerib sellele, mis toimub väljaspool kogukondi ja nende reegleid. Teda häirib näiteks erakondade priiskamine riigitoetustega ja avaliku võimu palgaralli. Seepärast räägitakse ka võimuerakondadest kui paariatest ja võimueliidist kui elevandiluutorni elanikest.
Ennekõike on selle reaktsiooni põhjuseks võimu võõrandumine ja suutmatus võrgustunud ühiskonnaga kohaneda. Erakondade valvekommentaatorid kasutavad küll võrku oma kriitikute ründamiseks, solvamiseks ja sildistamiseks, kuid positiivselt nad seda enda kasuks tööle panna ei oska või ka ei saa, sest mentaliteet, millega nad võrgule lähenevad, on selleks liiga erinev. Suure osa võrgu kurjusest loovadki nemad, üritades seda küll tasakaalustada avaliku võimu klanitud Facebooki kontodega, kuid paraku ei asenda need sisulist kontakti, nende taga ei ole tegelikku elu.
Siim Kallas on öelnud, et tahab arendada aktiivset poliitilist diskussiooni, nagu see toimus Arvamusfestivalil, kuid ilmselgelt on seesama diskussiooniruum nõudnud muutusi süsteemis endas, mis tähendab, et ainuüksi diskussiooni pidamisest ei piisa. On enam kui selge, et ühiskond on muutunud ja riiki ei saa juhtida nii nagu vanadel aegadel, kus peamisteks sidevahenditeks oli lauatelefon ja faks. Riiki ei saa juhtida võrku ja uue põlvkonna hoiakuid ignoreerides.