Nädalavahetusel lõppes päästeameti demineerimiskeskuse kahenädalane kampaania, mille eesmärk oli saada inimestelt kätte nende valduses olev lõhkeaine. Ka see ei möödunud vahejuhtumiteta, mis pani kogenud demineerijaid peast kinni hoidma. Kampaania ajal tõi Harjumaal üks inimene lõhkekeha autoga parklasse ja kutsus demineerijad sinna.
Ajakirjanduses ilmub regulaarselt anekdootlikke lugusid sellest, kuidas keegi viib metsast leitud pommi vallavanema lauale või üritab mürsku pooleks saagida. Kuigi selliseid uudiseid võib olla lõbus lugeda, on tegemist siiski tõsiste, paljusid inimelusid ohustavate vahejuhtumitega.
Päästeameti eesmärk on jõuda pärast väljakutse saamist lõhkekeha juurde vähemalt 90 minutiga ning demineerijate sõnul on kiire tegutsemise peamine põhjus see, et sageli leidub sündmuskohal mõni oma tarkust või julgust demonstreerida sooviv inimene, kes pommi katsuma läheb.
Päästeameti demineerijad on viimastel aastatel teinud kahjutuks keskmiselt 3000 lõhkekeha aastas, suurem osa neist pärineb Teisest maailmasõjast. Sellise koguse juures tundub uskumatu, et Eestis on niivõrd vähe plahvatustega seotud õnnetusi. Demineerimiskeskuse andmetel oli Eestis mullu kaheksa plahvatust, milles sai vigastada üheksa inimest. Hukkunuid õnneks ei olnud, kuid Lõuna-Eestis sai üks inimene sõjaaegse lõhkekeha plahvatuses vigastada.
Eesti põldudel ja metsades leidub ka 70 aastat pärast Teise maailmasõja lahingute lõppu väga palju plahvatusohtlikke lõhkekehi. Kui palju sõjamoona Eesti maapõues veel on, ei tea ka vastava ala spetsialistid, päästeameti hinnangul jätkub Eestis praegu tegutseval 65–70 demineerijal igapäevast tööd veel aastakümneteks.