23. jaanuar. Käisin hommikul Eesti Arvamusliidrite Liidus, sain kätte liikmekaardi nr 00298. Asjalikult, ilma mingi pidulikkuseta. Juhatus oli otsustanud mind vastu võtta juba enne jõule, kaart sai valmis alles nüüd. Mida see mulle annab? Üks asi on ennast ise arvamusliidrina tunda, teine asi on, kui saad näidata kahtlejatele ametlikku dokumenti. Küsisin, kellele on antud liikmekaart nr 1. Sekretärineiu, välimuselt suhtekorraldaja, ei teadnud: «Ma olen siin uus.»
24. jaanuar. Hämmastab see üksmeel, millega kommentaatorid mitte ainult meil, vaid kogu maailmas vastavad küsimusele, mis hakkab toimuma Ukrainas: «Ei kujuta ette!» Ma ise ka ei tea veel täpselt, millal Janukovõtš naiseriietes põgeneb. Eelmisel nädalal pakkusin, et millalgi mais. Täna tundub, et juba märtsi keskel.
25. jaanuar. Päeval Priit Pedaja topeltalbumi «Üle latvade» esitlusel. Kohal oli enamasti teatrirahvas, aga parema meelega oleksin kohanud seal noori lauljaid – kõiki neid, kellel mitu plaati, esimene elulooraamat juba väljas ja lisa tulemas. Siis oleksid ka nemad näinud, kuidas on õige: saa ikka 60 täis, ja siis anna välja see, mis tarvis. Sest enne sa lihtsalt ei näe!
26. jaanuar. Miks me pidime Leedu jobude ees üldse vabandama? Miks me ei öelnud kohe, et see f-tähega sõna (fools) ei tähenda mitte «jobusid», vaid «kilplasi». Igati auväärne vähemusrahvus, kelle nimetus Merkeli kodumaal on Schildbürger.
27. jaanuar. Teist päeva kumiseb vaimukõrvas: «Näkku lõi tuulte kadakavits.» Täpselt nagu: «Rebi, veli, hoolega!» Ken-Siimor (13) (M.-U. Regi lapselaps – toim) ütles, et nõukogude aeg oli ju uhke aeg, kui lauldi nii uhkeid laule. Seletasin poisile, et Pedajas ei olnud mingi mainstream, vaid poolpõrandaalune, ja et tema laulude järgi ei saa seda aega hinnata, aga ma vist ei osanud lõpuni seletada.