Leidub koguni võimalus, et sportlane ise ei tea midagi oma dopingutarvitamisest, tema abistajaskond on keeluaine puistanud vargsi tema toidu sisse. Nii olevat see toimunud Nõukogude Liidus ja Ida-Saksamaal, kus treeninglaagrites söödi ühise suure laua taga köögist antud toitu. Ja ka süsti verre võib arst vajaduse korral põhjendada millegi muu kui dopinguga. Võib-olla on ka täna mõni, kes kuulutab end ausaks, oma teada tõesti aus?
Hoolimata kõigist ebakohtadest on üleskutse dopingu legaliseerimiseks minu meelest absoluutselt vastutustundetu. Vahest on spordivaenlased lootnud, et seda teed minnes saaks lahti spordist üldse? Veidi meenutab see loomakaitsjate soovitust, et jahimehed võiksid kõmmutada üksteist, sellest tõuseks tulu nii loomadele ja inimestele. Veidi küüniline, kas pole?
Kui lubada atleetide kehavõimete kunstlikku stimuleerimist, muutuks tippsport täiesti inimvaenulikuks, vabandust, koguni värdjalikuks. See, mis praegu spordis salaja toimub, oleks siis vaid kerge nohu. Raha ja kuulsuse nimel ollakse paljuks valmis. Geenitehnoloogia areng võimaldaks tulevikus aretada meetriste rusikatega poksijaid, hiiglaslike käe- ja jalalabadega ujujaid ning viiemeetriseid korvpallureid. Olgu, liialdasin! Aga mis siis, kui ühes korvpallivõistkonnas on kõik mängijad üle 2 meetri 30 sentimeetri pikad ning treener väidab, et asi on õige? Vastus on ainult üks – kontroll peab olema tõhusam!
Mina imetlen WADA ametnike ennastsalgavust. Nad suudavad taluda isegi seda, et mõned fanaatikud ägedushoos neid reeturiks peavad.
Dopingutarvitamine tuleks hoopis tõhusamalt kriminaliseerida, mitte legaliseerida, ja miks ei võiks Eesti olla siin esirinnas? Eriti puhastav oleks see, kui selle ettepanekuga esineksid Veerpalu ja Šmigun, kas ajakirjanduses – või veel parem – riigikogu poole pöördudes, sõltumata sellest, milline tuleb otsus nende kaasuste puhul.
Gustav Suits küsis oma luuletuses, kas saab valitsema pimedus või valgus? Vaat see oleks tee aususele, puhtusele ja valgusele.