Riigikontroll leidis auditi tulemusena, et e-tervis ei ole saavutanud oodatud lennuvõimet ning sellest võib asja saada vaid juhul, kui sotsiaalministeerium võtab e-tervise juhtimisel ohjad enda kätte: määrab kindlaks, millised on e-tervises riigi huvid, ja seisab nende eest. Muide, kui mõnel juhul on sotsiaalministeerium e-tervise asjades otsustavalt käitunud, on asi kohe ka edenenud, seega sõltub palju tahtest.
Riigikontroll soovitas ka juba alustatud e-tervise projektid (ennekõike digiregistratuur ja digilugu) lõpule viia ning rakendada need töösse enne, kui hakatakse uusi teenuseid looma. Ka tuleb edaspidi tervishoiuteenuse osutajatelt tungivalt nõuda, et nad e-tervist kasutaksid, ning vajaduse korral siduda teenuste eest tasumine e-tervise infosüsteemi kasutamisega. Nii saaks e-tervisest uhke ja lennuvõimeline lind, kes suudab kanda sõnumi Eesti kui uuenduslike ja julgete lahenduste rakendaja kohta laia ilma.
• Digiretsept – üks Eesti tervishoiukorralduse viimaste aastate suuri õnnestumisi. 85 protsenti 2012. aastal küsitletud patsientidest on sellega rahul.
• Digilugu – 2012. aastal ei esitanud 92 protsenti eriarstiabi teenuse osutajatest üldse epikriise ehk raviloo kokkuvõtteid digilukku ning pooled nendest, kes andmeid esitasid, tegid seda vähemal kui veerandil juhtudest. 2013. aasta jooksul andmete esitamine küll paranes, kuid enamik eriarstiabiteenuse osutajatest ega perearstid ei saada kõiki dokumente.
• Digiregistratuur – pole käivitunud, sest raviasutused pole sellest huvitatud. Avalikust rahast finantseeritava, kuid siiski eraõigusel põhineva tervishoiu puhul peavad teenuseosutajad üksteist konkurentideks. Haiglad ütlevad, et üleriigiline süsteem, kus kõik ajad on kogu aeg broneerimiseks saadaval, ei ole tehniliselt võimalik. Ometi on sellised võimalused loodud näiteks turisminduses, kus lennuki- või hotellikohti saavad kõik võrgus broneerida.
• Digipilt – loodud ja valmis, kuid tegelik elu toimub mujal. Riikliku digipildi loomisega ühel ajal hakkasid kaks Eesti suuremat regionaalhaiglat koos looma oma piltide vahetamise ja arhiveerimise süsteemi – pildipanka, milles praegu hoitaksegi umbes 80 protsenti kõikidest meditsiinilistest ülesvõtetest. Kuna suured haiglad ise ei pea otstarbekaks riiklikku süsteemi isegi mitte viitasid esitada, siis ei kajastu praeguses digipildi süsteemis ka mitte kõik viidad piltide asukohtadele.