Ravikanepi turu maht oli 2013. aastal 1,4 miljardit dollarit, lõõgastuskanepi lisandumisega kasvab see prognooside põhjal 2014. aastal 64 protsenti ja ulatub 2,34 miljardi dollarini.
Kanepiäri konsultatsioonifirma Arcview Group presidendi Steve Deangelo sõnul on valdkonnast vaid ühe aasta jooksul saanud Ameerika Ühendriikide kõige kiiremini kasvav seaduslik äri.
Sealjuures näevad nii legaliseerimise vastased kui pooldajad siin ühte peamist probleemi: kindlasti ei taha makse maksta sugugi kõik juba tegutsenud müüjad ja kasvatajad ning ka alaealised on ebaseaduslikele kaubitsejatele ahvatlevaks turuks. Kriitikute sõnul eksisteerib nüüdsest kriminaalse võrgustiku kõrval lihtsalt ka seaduslik, ja probleemid jäävad.
Föderaalseaduste järgi kuulub kanep endiselt ebaseaduslike ainete hulka, ent USA justiitsministeerium kinnitas möödunud aasta augustis, et ei sekku osariikide tegevusse, kui suudetakse tagada, et narkootikum ei jõua alaealisteni ega ületa osariigi piire.
Kanepi legaliseerimise eest võitlejad on kinnitanud, et 2016. aastaks võib seda vabalt tarbida veel mitmes osariigis, sealhulgas kindlasti Californias, Alaskal, Arizonas ja Oregonis.
Praeguseks on kanep vähemalt osaliselt lubatud Columbia ringkonnas ja 20 osariigis, millest viis on lisandunud pärast 2011. aastat. Esimeseks ravikanepi tarbimise seadustajaks USAs oli California, kus see lubati juba 1996. aastal. Mõningates ravikanepit lubavatest osariikidest kehtivad sellele ranged regulatsioonid, ent näiteks Californias on üldtuntud tõde, et retsepti kanepi ostmiseks võib saada peaaegu igaüks, kes arstivisiidi eest tasuda jaksab.
Viieteistkümnes ravikanepi seadustanud osariigis, sealhulgas näiteks Hawaiil, Montanas ja Maine’is, võivad ravikanepi retsepti saanud patsiendid taimi ka ise kasvatada. Arizona osariik paistab teiste seast silma piiranguga, et kanepit võib ise kasvatada vaid see, kes elab lähimast seaduslikust müügikohast vähemalt 25 miili kaugusel. Massachusetts lubab sellist aiapidamist viljelda neil, keda takistavad müügipunkti minemast füüsilised, majanduslikud või geograafilised piirangud.