Psühholoogide väite «lapsele-on-kõige-olulisem-stabiilsus» on muidugi mugav pugeda, kuid psühholoogid arvasid ka näiteks eelmise sajandi alul, et pärast vanemate lahutust on lapse jaoks kõige parem, kui üks vanem üleüldse ta elust n-ö kaob. Eks olid ka sellel kasvatusfilosoofial omad «positiivsed» tulemid. Tänu sellele on meie põlvkonna psühhoterapeutidel rohkelt tööd.
Lapse hooldusõiguse võrdsest jagamisest võidaksid mõlemad vanemad. Kuna lapse kordamööda kasvatamisel oleksid kasvatuskulud automaatselt jagatud, ilma et keegi kellelegi midagi võlgu oleks, vaibuks trall elatisraha ümber. Emad puhkaks elatise väljapressimisest ja mehed ei peaks enam paaniliselt kartma, et ekskaasa lapse elatisraha eest endale kleite ning kosmeetikat soetab.
Elatisraha võiks ideaalis olla vaidhädaabinõuks neile, kes mõjuval põhjusel lapse hooldusõigust omavahel pooleks jagada ei saa, näiteks elab üks vanematest teispool maakera ning lapsel oleks kahe koolisüsteemi vahel liiga vaevaline laveerida.
Teiseks pääseksid isad külalisklouni staatusest. Kui laps elaks reaalselt isa juures, mitte ei käiks tal vaid külas, näeks laps, et ta isa polegi «siga» ega superkangelasest meelelahutaja, vaid oma plusside ja miinustega reaalne mees. Pühapäevaisast pärisisaks kasvamine ei lähe küll ilmselt kergelt, sest isa näeb, et igapäevane lapse eest hoolitsemine pole pühapäev pargis. Meestel on selles vallas arenguruumi, aga esmalt tuleb meil, naistel, seda neile anda.
Kolmandaks taastuksid laste-töö-kodu koorma üksinda kandmisest kuhtunud üksikemad. Uue elukorraldusega kohaneda on ilmselt raske neilgi. Kuid pikapeale harjuksid nad siiski sellega, et neil on aega ka enda jaoks, jõudu antidepressandivabalt naeratada ja ruumi paremaks töökohaks või uueks suhteks.