Põhikooli muusikatunni osadeks on lisaks laulmisele pillimäng, muusikaline liikumine, omalooming, muusika kuulamine ja muusikalugu, muusikaline kirjaoskus ja õppekäigud; gümnaasiumis musitseerimine ja omalooming, muusika kuulamine ja muusikalugu ning õppekäigud. Mõlemas vanuseastmes on rõhutatud praktilisi tegevusi ja oskusi, mis võimaldavad muusikatunnis just nimelt «rokkida». Kuid mitte ainult. On ju üldhariduskooli ülesandeks pakkuda erinevaid võimalusi, teadmisi ja oskusi, mille hulgast edaspidises elus valikuid teha. Kõikidest ei saa ega peagi saama professionaalseid muusikuid, kuid erinevates žanrites ja stiilides muusikat võiks iga koolilõpetaja tunda ning vastavalt maitsele armastada.
Uue õppekava rakendumine nõuab kõikide ainete õpetajatelt põhjalikku süvenemist, muudatustega harjumist ja enese täiendamist. Selleks, et muusikatunde annaksid oma oskusi pidevalt täiendavad professionaalid, pakuvad häid võimalusi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia täiendkoolituskeskus koostöös Eesti Muusikaõpetajate Liiduga. On toimunud kursused plokkflöödi, väikekandle- ja kitarrimänguoskuse arendamiseks.
Kahjuks ei tee Tõnn Sarv vahet õppe- ja kasvatuslikel eesmärkidel, aine sisul ning õpetamise meetoditel. See, kuidas õpetaja püstitatud eesmärke saavutab ja aine sisu avab, on tema professionaalse meisterlikkuse ja loomingulisuse küsimus, mitte ainekava viga — meetodeid pole riiklikus dokumendis võimalik fikseerida. Pedagoogiline vabadus ning loomingulisus ongi üks õpetaja töö väärtusi ja eeliseid.
Ainekava ei keela mõistete selgitamiseks kasutada näiteid popmuusikast. Õpetaja toetamiseks on välja antud õpikuid ja tööraamatuid, kus on toodud rida lõiminguvõimalusi. Näiteid GTRi (gümnaasiumi tööraamat, mitte töövihik!) I osast: keskaegsed lauamängud, muusika keskaegses linnas, film ja keskaeg, Must surm, laste mängud, Henry VIII ja muusika, renessanss ja mood, vanamuusika Eestis, Cremona viiulimeistrid, Bach ja levimuusika, valm, Mozart ja Salieri jm; ning II osast: romantismi ja eesti muusikaga seostatavad on näiteks 19. sajandi leiutised ja avastused, Pariis ja parun Haussmann, Tartu levimuusikapäevad – Schubert ja Volkonski, legend Lendavast Hollandlasest, Les Miserables, Maarja, Maarjamaa ja Ave Maria, muusikaline Eesti jt. Kõik see temaatika on ühel või teisel viisil seostatud muusikaga.