Kõige suuremad meeleavaldused toimusid 1. ja 8. detsembril, mil ka kõige tagasihoidlikumad pakkusid rahvamassi suuruseks vähemalt pool miljonit. Kui esimesel korral oli väljatulemise peamine motivaator eriüksuse Berkuti rünnak rahumeelsete demonstrantide vastu päev varem, siis teisele aitas vähemalt osaliselt kaasa Economisti ajakirjaniku Edward Lucase Twitteri-postitus. Nimelt oletas Lucas Twitteris, et Ukraina president Viktor Janukovõtš kirjutas Sotšis alla strateegilisele lepingule Venemaaga. Mitu Ukraina meediaväljaannet avaldas Economistile ja Lucasele viidates uudise, et Janukovõtš müüs riigi Putinile, ning opositsioon kasutas juhust, et kutsuda rahvast meeleavaldusele «riiki päästma».
Lucas pidi hiljem möönma, et tegemist oli talle antud info ja mitte faktidega, ning avaldama kahetsust, et tema säuts sellise tähenduse omandas. «Twitter on nagu põlevate tikkude heitmine pimedusse,» seletas Lucas Buzzfeedile. «Mõni neist kukub bensiiniloiku.» Pingetest tiines õhkkonnas levivadki oletused, kuulujutud ja ka lausvaled kulutulena ning eksimusi tuleb ette ikka. Just faktide põhjalikku kontrollimist peab üks Hormanski TV ankrutest, ajakirjanik Natalija Gumenjuk üheks põhiliseks proovikiviks, ilma milleta ei saa tekkida usaldust meediakanali vastu.
Sotsiaalmeedial on tähtis roll ka tänavaprotestidel osalemisega kaasneva hirmu hajutamisel. Natalija hinnangul on see aidanud võimu suhtes kriitilistel ukrainlastel tekitada tunnet, et neid on palju, ja neid mobiliseerida, peale selle julgustanud ka arvamusliidreid oma seisukohta välja ütlema ja seeläbi meeleavaldusi toetama. «Kui ei oleks Facebooki, julgen kahelda, et nad oleksid helistanud meediale või kutsunud kokku pressikonverentsi,» seletas ta mulle kohtumisel detsembris. Kuid meeleavalduse kestus otsustatakse ikkagi tänavatel, mitte «like’ide» ja «share’ide» järgi. See, et internetikanalites levis väga kiiresti info 11. detsembri varahommikul alanud miilitsaoperatsioonist, mille eesmärk oli puhastada Maidan meeleavaldajatest, poleks päästnud Euromaidanit, kui inimesed oleks arvuti taha jäänud. Mõne tunniga (ja taksojuhtide abiga, kes huvilisi tasuta kohale sõidutasid) suurenes protestijate arv 5000-lt 25 000-le ning selgelt arvulisse vähemusse jäänud eriüksuslased pidid hommikul viisakalt taanduma.