See, et Eestit veel kõikjal ei tunta, on arusaadav – ega me peagi ju arvama, et miljonilist riiki tuntakse väga hästi. Halvustav suhtumine näitab pigem rumalust. Aga kas me ise ei lange liiga sageli samasse lõksu? Teadmata hästi, millest räägime, teeme omaenda riiki maha, arvates, et mujal on parem. Kuid aina rohkem avastatakse: ei olegi eriti parem.
Hoolimata sellest, et 20 protsenti meie kodanikest elab suhtelises vaesuses ning nende ekvivalentnetosissetulek jääb alla 329 euro kuus, ei ole Eesti vaesele inimesele üldse kõige hullem paik. Kujutage ennast vaid vaesena Ühendriikides, kus tuleb oodata tunde järjekorras kõige lihtsamagi arstiabi saamiseks. Või kasvõi USA keskklassi esindajana, kes on kõigest ühe tõsisema haiguse kaugusel pankrotist.
Nii «avastasime» tänavu lisaks oma laste andekusele ka selle, et oleme Eestis loonud midagi ainulaadset, mida teisedki riigid tahavad. Need on meie naised. Välismaalased viivad neid siit tuhandete kaupa. On see õige asi? Ja mis veel olulisem: kas me oskame selleks vastava mobiilirakenduse välja töötada?
Meil on e-lahendusi, neidsamu asju, mida peame normaalseks ja millega olema ammu ära harjunud, nagu e-pangandus, e-kool, e-maksuamet, e-valimine. Kui me ainult suudaksime leiutada e-mehed, et olukord kodudes paremaks muutuks. Ma võin seda puhtast südamest öelda, sest televiisori ette on jäänud ainult naised, mehed on juba ammu läinud välja üüratu koguse tulevärgiga, mille abil üritavad demonstreerida oma seksuaalset ja rahalist võimekust.