Lang ütleb, et see võttis tema tööajast ministeeriumis neljandiku ja tegu on vundamendi ladumisega nüüdse ja järgnevate valitsuste kultuuripoliitikale. Saavutada «selles hullumajas» paljude osapooltega kokkulepe, millega kõik on (Langi sõnade järgi) konsensuslikult nõus, ongi küllap raske ja vajab sihikindlat pingutamist.
Kujutlegem siis «seda hullumaja», kus igaühel on oma huvid (ja eelarvamused), mis vaatamata sellele, et «lihtsa inimese» peas on kultuur õilishingede asi, tähendavad raha jagamist, kellegi töökohta jne. Selles paljusid erialasid ja asutusi, maksumaksja raha ja «piletitulu» põimivas valdkonnas pole kerge luua midagi, mida oleks võimalik nimetada selgeks poliitikaks. Nüüd on riigikogu hinnata, kas Langi tööle koputatakse haamriga kiitvalt või laitvalt.
Kultuuriasutused on muudetud eraõiguslikeks organisatsioonideks, kus juhtidel on vastutus nagu äriühingus (kuni vigade lappimiseks isikliku vara kallale minemiseni), ERMi ehitus algas vaatamata vastuseisule ja jamale – nii loetleb Lang oma ametiaja «vähemaid» saavutusi.
Kolmapäeval kuulutasid loomeliitude esindajad Langiga kohtumise ajal ja selle järel, et nemad enam ministrit ei usalda. Arstide liit teatas, et nemad ka ei usalda – niisuguseid toetusavaldusi võib muidugi teha, aga pisut veider ikkagi. Oma loomulikus lugupidamises mõne ameti pidajate suhtes kipume unustama, et nende ühendused on tänapäeva Eestis sisult eelkõige ametiühingud – oma ametikaaslaste pragmaatilised esindajad, mitte ilmtingimata imelised isiklike huvideta eetika helihargid.
Rein Langi poliitika ei pruukinud paljudele (huvigruppidele) kõigis üksikasjades meeldida, aga vähemalt tal oli ja on poliitika ning julgus seda ajada. Lihtne on kujutleda seda kohta täitmas inimest, kes kohkub tagasi iga kord, kui tuppa astub lugupeetud kultuuriheeros – aupaklik suhtlemine on kohane, aga hirm on kurjast. Selles valemis on lisaks tegijatele – st huvigruppidele, riigilt oma tegevuse eest raha tahtjatele – ka eesti kultuuri arendamise eesmärgid, vajadus maksumaksja (st Eesti inimeste) panusesse lugupidavalt suhtuda, sellega säästlikult ja õiglaselt ümber käia.