Üldisemalt jääb mulje, et Euroopa Inimõiguste Kohus usub naiivselt, et iga kannatanu tegutseb siiralt ja heauskselt ning et interneti tsensuurifiltrid teevad imet, likvideerides igasuguse pahatahtliku elemendi, mis veebiringlusesse satub. See paneb veidi muigama.
Kommentaarid ja solvamine on ajakirjanduses üsna igapäevased. Kuid hiljuti on tekkinud hulgaliselt juhtumeid, kus hageja läheb kohtusse just raha saamise eesmärgil. Isikukahjul võivad Euroopas olla kulukad tagajärjed, kuna süüdistused poliitilistel, religioossetel ja ideoloogilistel alustel on kerged tekkima.
Oleme Euroopa päevalehtede ühendatud jõul püüdnud Brüsselis selgitada Euroopa seadusandjaile, et laimusüüdistuste puhul esineb ELis tihti selgusetust. Ajakirjandus vajab midagi olgu siis trükis, eetris või veebis avaldades kindlust, et sisu vastaks selle maa seadustele, kus toimetus selle avaldada otsustas. Tänapäeval ei ole teave seotud kindla riigiga, kuna kõik on võrgus kättesaadav.
Meedia puhul loob ebaproportsionaalse riski tõsiasi, et materjali ilmudes võib alata nn laimuturism (libel tourism, forum shopping) eesmärgiga leida kohus, mis arvatakse olevat heldekäelisem. Järjest rohkem inimesi kasutab säärast skeemi rikastumiseks, ajakirjanike vaigistamiseks ja sõnavabaduse piiramiseks, sest isegi kui kostja õigeks mõistetakse, võivad hiiglaslikud kohtukulud väljaandja pankrotti viia.
Selles suhtes näitab Eesti kohtu otsus mõista Delfile kui suurele turuliidrile trahviks ainult 320 eurot, et asi oli puhtalt põhimõtteline.
Delfi kaasusest veel. Euroopa Inimõiguste Kohus tegi ka mitu murettekitavat avaldust, sealhulgas ettepaneku, et «netiportaalid peavad mõistma, et nende artiklitele võib saabuda arvukalt negatiivseid reaktsioone, millest mitmed võivad väljuda kriitika vastuvõetavatest piiridest, ja erimeetmete rakendamine on vajalik vastutuse vältimiseks». Veebis kommenteerimisega kokkupuutunud teavad, et enamik avalikkust huvitavaid uudiseid tekitavad tõenäoliselt tuliseid debatte ja toovad kaasa lugejate erinevaid, ka šokeerivaid märkusi. Lisaks jättis inimõiguste kohus põhjendamata Eesti kohtu seisukoha, et kommentaaride ilmutamisega kaasnev reklaamitulu on otseselt seotud väljaandja vastutusega kommentaaride sisu eest.